Mali Odkrywcy z SP 1

Mali Odkrywcy z SP 1

Klub Młodego Odkrywcy to koło naukowe działające w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży. Uczestnikami zajęć są pierwszoklasiści, którzy w twórczy i kreatywny sposób zgłębiają tajemnice otaczającego ich świata. Zdobywanie wiedzy poprzez wspólne doświadczenia i eksperymenty jest zdecydowanie efektywniejsze, pobudza naturalną ciekawość uczniów i wspiera w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”, w którym poznali największych polskich naukowców: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską – Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego. Zainspirowani ich życiem i osiągnięciami, uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę konkursową – swój własny wynalazek.

Zarówno realizacja programu, jak i wykonanie samego wynalazku, dostarczało uczniom niesamowitych wrażeń. W ich opinii zajęcia były bardzo ciekawe, a sposób ich prowadzenia ułatwiał zdobywanie wiedzy i był świetną zabawą. Uczniowie stwierdzili, że nauczyli się więcej i była to przyjemniejsza forma zdobywania wiedzy.

„W pierwszych klasach nie ma jeszcze przyrody, chemii czy fizyki, a my już mamy okazję poznać je wcześniej” – mówi Olaf.

„Najfajniejsze jest to, że uczymy się przez zabawę” – dodaje Ania.

„Najbardziej podobały mi się zajęcia, na których budowaliśmy żelkowe pierwiastki” – odpowiada Ignaś.

Według rodziców „Klub Małych Odkrywców to wspaniała forma zajęć dodatkowych. Dzięki nim córka bardzo wzbogaciła swoją wiedzę ogólną, jest ciekawa świata i uwielbia eksperymentować. Najlepszą rekomendacją jest uśmiech i zadowolenie dzieci” – mówi pani Beata Loyzance – Mazur.

Rozpalanie w uczniach pasji do nauki to szalenie istotne, ale i przyjemne zadanie. Uczestnictwo w programie pokazało bowiem, że nauka może być fascynującą przygodą.

 

E.L.

Related posts

Leave a Comment