Łomżyńskie szkoły podstawowe w programie „GRAMY W RĘCZNĄ 2” 2018

Łomżyńskie szkoły podstawowe w programie „GRAMY W RĘCZNĄ 2” 2018

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasze dwie szkoły podstawowe tj. Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 5 znalazły się w gronie 160 szkół z całej Polski i tylko 10 w województwie podlaskim, które wezmą udział w programie popularyzacji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży finansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz koordynowanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

(link do strony z wykazem szkół w poszczególnych województwach http://www.gramywreczna.pl/gramy-w-reczna-2018/
Zarząd Klubu MKS „Dwójka” Łomża od początku zabiegał o umieszczenie naszego miasta na liście programu. Osiągnięty sukces, bo to jest sukces, poprzedziły liczne rozmowy z Dyrektorami Szkół Podstawowych Paniami Krystyną Kamińską i Małgorzatą Pietrusewicz oraz nauczycielami wychowania fizycznego, którzy będą realizowali program oczywiście również przy pomocy i wsparciu naszego klubu. Dziękujemy za otwartość i chęć udziału.
Szczególne podziękowania należą się Panu Krzysztofowi Wieczorek, Prezesowi Podlaskiego Oddziału Związku Piłki Ręcznej w Białymstoku i jednocześnie koordynatorowi programu, że uwierzył w nasze gorące i szczere intencje rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej w Łomży.
W ramach programu nasze dzieciaczki – łomżyniaczki z klas I-IV będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych z piłki ręcznej (2 godziny w tygodniu) – wszystkie dzieci, nie tylko uczące się w szkole objętej programem. W każdym województwie planowane są imprezy sportowe (turnieje, festyny). Ważny będzie udział, zabawa, aktywne spędzanie wolnego czasu również z dziećmi z innych szkół nie objętych programem, które serdecznie będą witane.
Każda szkoła biorąca udział w programie otrzyma po 2 składane bramki firmy Quickplay, różne rodzaje piłek do piłki ręcznej, piłki ręcznej ulicznej, piankowe oraz koszulki. O szczegółach programu, idei i działaniach można poczytać na specjalnej stronie www.gramywreczna.pl. Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki.
Obecnie zajęcia z piłki ręcznej dziewcząt prowadzone są również w Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży. Dzięki Panu Dyrektorowi Leszkowi Sobocińskiemu i Panu Dyrektorowi Jerzemu Włodkowskiemu możemy kontynuować treningi z naszymi młodziczkami.
Do stycznia 2018 roku, piłka ręczna była obecna tylko w jednej szkole (PG 2 i w elementach w SP Nr 10).
Małe podsumowanie. Dzięki pracy Zarządu MKS „Dwójka” Łomża zajęcia z piłki ręcznej prowadzone są lub niedługo będą uruchomione:
Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży (kontynuacja pracy z młodziczkami- zajęcia wtorek, środa, czwartek).
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży (uruchamiamy sekcję piłki ręcznej chłopców i dziewcząt – zajęcia 4 godziny tygodniowo).
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży (program „Gramy w ręczną 2018” – 2 godziny tygodniowo grupa chłopców i dziewcząt)
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży (program „Gramy w ręczną 2018” – 2 godziny tygodniowo grupa chłopców i dziewcząt)
Nasze zajęcia są w 100 % BEZPŁATNE dla uczestników – naszych dzieci.
Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze zajęcia. Szczegółowe informacje co do dni i godzin zajęć będą zamieszczone na klubowym profilu Facebook oraz w Szkołach.

Related posts

Leave a Comment