Łomżyński szpital z certyfikatem jakości

Łomżyński szpital z certyfikatem jakości

Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymał certyfikat akredytacyjny, oznaczający wysoką jakość świadczonych usług. W czwartek 29 marca 2018 r. dokument z rąk Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego odebrał dyrektor Roman Nojszewski. Podczas uroczystości Minister odznaczył także dziewięciu pracowników szpitala za zasługi dla ochrony zdrowia.

– To ogromna przyjemność być w szpitalu, który działa dobrze – mówił minister Łukasz Szumowski wręczając certyfikat akredytacyjny. – Jest to wasz sukces jako załogi oraz dyrekcji, która tym wszystkim koordynuje – dodawał Minister Zdrowia zwracając uwagę, że łomżyński szpital jest dużą placówką, zabezpieczającą pacjentów w bardzo dużym regionie.- Jeżeli do tego widzimy, że spełnia wszystkie normy i kryteria jakości, to jest to ogromna radość, dlatego że ta jakość w medycynie jest jedną z kluczowych kwestii – mówił. Podkreślał, że obecnie mamy w Polsce okres wzrostu gospodarczego, niezłą sytuację finansową i ustawę, która pierwszy raz w historii Polski gwarantuje wzrost nakładów na zdrowie. – Można te pieniądze „wlać” w służbę zdrowia, która przyjmie wszystko, ale trzeba je rozdysponować w taki sposób, by zachowana był gospodarność i wizja, która gwarantuje pacjentowi najwyższą korzyść. Gwarantem tego jest certyfikat jakości, który szpital otrzymuje – mówił minister Szumowski gratulując jego uzyskania. Wspólnie z posłami Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim wręczył odznaczenia resortowe dla osób, które ogromną część życia przepracowały w łomżyńskim szpitalu. Otrzymali je: Anna Matys, Marzanna Gac, Bożena Tomaszewska, Halina Gromek, Joanna Daniłowska, Joanna Szymczak, Romuald Krynicki, Romuald Wojtkowski i Bogdan Szumski.

Szpital Wojewódzki w Łomży jest jednostką podlegającą pod Zarząd Województwa Podlaskiego, ale również Miasto Łomża wspiera działania szpitala oraz zakupy jego wyposażenia. – Cieszymy się, że doświadczamy wsparcia rządu i widzimy, że te nakłady na służbę zdrowia się zwiększają. Mamy nadzieję, że łomżyński szpital, który jest wzorem, również zostanie odpowiednio dofinansowany, bo tych środków cały czas potrzeba – mówił obecny na spotkaniu Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Wymogi, które szpital musiał spełnić, aby uzyskać certyfikat, określa Centrum Monitorowania Jakości w „Zestawie Standardów Akredytacyjnych” w programie Akredytacji Szpitali. Ma on na celu doskonalenie opieki szpitalnej. Zakres spełnienia tych wymogów weryfikowali niezależni audytorzy Centrum Monitorowania Jakości podczas wizyty akredytacyjnej w dniach 6-8 grudnia 2017r.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment