Łomżyńska Rada Sportu po nowemu

Łomżyńska Rada Sportu po nowemu

W środę 26 lutego odbyło się pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Sportu nowej kadencji. Przewodniczącym jednogłośnie został wybrany Andrzej Wojtkowski, radny miejski od lat związany z UKS “Dziewiątka” Łomża.

– Chcemy jak najefektywniej pracować na rzecz łomżyńskiego sportu, aby był w jeszcze lepszej kondycji. Najważniejsze to dążyć do konsensusu w każdej sprawie – powiedział nowy przewodniczący. Radny miejski chce przede wszystkim zadbać o sport dzieci i młodzieży. – Nie zbudujemy sportu seniorskiego bez pracy z dziećmi. Jest wiele pomysłów, które konsekwentnie można wprowadzać w życie – podkreślał Andrzej Wojtkowski. Jednym z nich miałoby być stworzenie Strategii Rozwoju Sportu Łomżyńskiego. Trener UKS “Dziewiąta” Łomża dodał, że wspólnie chce również zmodyfikować kryteria podziału środków konkursowych.

Łomżyńska Rada Sportu jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Łomża w zakresie kultury fizycznej i sportu. To on zgodnie z regulaminem zwołał pierwsze posiedzenie. Włodarz miasta pogratulował i podziękował najpierw osobom, które się do niej zgłosiły. – Przed nami wiele wyzwań, ale jestem pewien, że tym wyzwaniom sprostamy, bo widać, że radę tworzą merytoryczne osoby. Jako samorządowiec zamierzam korzystać z tego doświadczenia, aby jeszcze skuteczniej realizować politykę sportową miasta – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że liczy na “owocną współpracę” środowisk sportowych. Prezydent podziękował także ustępującemu przewodniczącemu Andrzejowi Korytkowskiemu z LŁKS “Prefbet Śniadowo” Łomża.

Nowa Łomżyńska Rada Sportu liczy 22 członków i ma 7-osobowy zarząd. Jak dodaje prezydent Mariusz Chrzanowski, aby usprawnić jej działanie są w niej osoby związane z klubami i stowarzyszeniami sportowymi, a także dziennikarze czy sympatycy sportu. Wszyscy swoje funkcje będą pełnić społecznie. – Sportem interesuję się od najmłodszych lat, a w przeszłości grałem w piłkę nożną. Mam swoje przemyślenia i na pewno przedstawię je podczas następnych spotkań – mówił Bartosz Święciński, dziennikarz Radia Nadzieja znany m.in. z audycji “Z18”. – Przede wszystkim musimy popracować nad regulaminem podziału środków konkursowych. Pozwoli to na równomierny rozwój wszystkich dyscyplin sportowych – przekonywał z kolei już podczas pierwszego posiedzenia Dariusz Wojtkowski, promotor boksu.

Kadencja Łomżyńskiej Rady Sportu potrwa przez 5 najbliższych lat. Zgodnie z regulaminem ma ona obradować nie rzadziej niż raz na pół roku. – Myślę jednak, że będą to częstsze spotkania, przynajmniej raz na kwartał, bo wspólnie mamy wiele do zrobienia – zapowiedział Andrzej Wojtkowski. Jego zastępcą został Wojciech Pietruszewski, prezes Młodzieżowego ŁKS Łomża. Funkcję skarbnika będzie pełnił natomiast Marek Brzozowski, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment