Łomżyńska Noc Sylwestrowa [VIDEO]

Łomżyńska Noc Sylwestrowa [VIDEO]

Już po raz kolejny mieszkańcy Łomży będą mogli podczas wspólnej imprezy na Starym Rynku pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem wystąpią Czadoman, Future Folk, a także lokalni zwycięzcy konkursu sylwestrowego: Arek i Renata oraz zespół Joint.

Wspólne świętowanie sylwestrowo – noworoczne w naszym mieście zostało zapoczątkowane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w 2014 roku. Od tego czasu łomżyniacy bawili się m.in. z Cleo, zespołami After Party, Extazy, Mejk oraz Piękni i Młodzi.

Tegoroczna Łomżyńska Noc Sylwestrowa rozpocznie się o godz. 22:00 od występu zwycięzców konkursu sylwestrowego, adresowanego do mieszkańców Łomży i ziemi łomżyńskiej. Spośród pięciu zgłoszeń trzy zostały zakwalifikowane do przesłuchań, jednak jeden z zespołów zrezygnował z udziału w konkursie z uwagi na chorobę wokalistki. Po przesłuchaniach, jury w składzie Magda Sinoff i Bernard Karwowski zdecydowało o dopuszczeniu dwóch pozostałych wykonawców do występu. Łomżyńską publiczność rozgrzeją więc Arek i Renata oraz zespół Joint.

Około godz. 23:00 na scenie pojawi się grupa Future Folk. W jej skład wchodzą: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin oraz Matt Kowalsky. Zespół prezentuje nowoczesną wizję muzyki „spod samiuśkich Tatr”, gdzie między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, a ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów.

Punktualnie o północy łomżyńskie niebo rozświetli pokaz sztucznych ogni. Następnie na scenie zaprezentuje się Paweł Dudek, czyli Czadoman. Jest to wokalista prezentujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo i dance. Jego utwory mają milionowe wyświetlenia na youtube, a teledysk do piosenki „Ruda tańczy jak szalona” został wyróżniony podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat SuperHit Festiwal w 2015 roku.

Zakończenie Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej planowane jest kilka minut po godz. 1:00 w nocy.

ORGANIZATORZY:
Miasto Łomża
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży

PARTNERZY:

  1. PEPEES S.A.
  2. Zespół Młynów Jelonki
  3. printing.pl
  4. Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Labirynt
  5. Kino Millenium
  6. Meble Boss
  7. MOSiR

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment