Łomżyńscy Filharmonicy i Szymon Kawalla…

Łomżyńscy Filharmonicy i Szymona Kawalli jubileusz muzyczno-kulinarny

W sobotę 25 marca 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się szczególny koncert, podczas którego dyrygent prof. Szymon Kawalla będzie obchodził swój jubileusz pracy artystycznej. Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wystąpi razem ze znakomitymi solistkami: Justyną Reczeniedi (sopran) i Joanną Kawallą (skrzypce). Nie zabraknie również kulinarnych niespodzianek!

Szymon Kawalla – profesor zwyczajny – sztuk muzycznych, dyrygentura symfoniczno-operowa, kompozycja. Dziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1986 prowadzi klasę dyrygentury na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie; od 2008 roku pełni funkcję Kierownika Zakładu Wychowania Muzycznego i Literackiego Instytutu Pedagogiki na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W 1992 roku otrzymał od Prezydenta RP tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych; ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej; juror międzynarodowych konkursów muzycznych; prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie. Dyryguje najlepszymi orkiestrami na całym świecie.

Justyna Reczeniedi – Sopran, skrzypaczka, polonistka, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy). Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Zdzisławy Donat (dyplom z wyróżnieniem, 2003) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej (2002); ostatnia uczennica legendarnej Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy” (dyplom PSM im. F. Chopina w Warszawie, 1998). Od 2004 r. solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Jest laureatką wielu nagród na konkursach wokalnych w Polsce, Austrii i we Włoszech.

Joanna Kawalla ukończyła studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Ukończyła także koncertowe studia podyplomowe w Hochschule des Saarlandes für Musik und Theater w Saarbrücken w Niemczech w klasie jednego z najwybitniejszych pedagogów XX wieku prof. Valerego Klimova. W 2003 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. I .J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest laureatką pierwszych nagród na wielu konkursach. Występowała na wielu prestiżowych estradach polskich i zagranicznych (Bułgaria, Belgia, Czechy, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Holandia, Kuwejt, Korea Płd., Niemcy, Polska, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy).

W programie koncertu usłyszymy dzieła m.in. Jana Sebastiana Bacha, Gioacchino Rossiniego, Grażyny Bacewicz i Szymona Kawalli.
Koncert odbędzie się 25 marca 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A w Łomży.

 

Tekst i foto: FKWL

Related posts

Leave a Comment