Łomżyńscy dzielnicowi na skuterach

Łomżyńscy dzielnicowi na skuterach

Policjanci z Łomży nie tylko w radiowozach i na motorach, ale także na skuterach. Dzięki tym pojazdom mundurowi szybciej dotrą do mieszkańców potrzebujących pomocy. Pierwsze, w tym roku, patrole już wyruszyły na ulice miasta. Skutery będą wykorzystywane przez dzielnicowych w ich codziennej służbie.
Policyjne skutery, od kilku już lat, wykorzystywane są w służbie przez dzielnicowych. Łomżyńscy funkcjonariusze dysponują dwoma takimi pojazdami. Jednoślady znakomicie sprawdzają się podczas jazdy w warunkach miejskich i ułatwiają pracę policjantom. Dzięki nim dzielnicowi są bardziej mobilni i sprawniej mogą dotrzeć do mieszkańców swoich rejonów służbowych. Policjanci pełniąc służbę będą m.in. patrolować obszary rekreacyjne i turystyczne, czyli rejony, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a policjant na skuterze szybciej dotrze na miejsce niż patrol pieszy. Funkcjonariusze pełniąc służbę w tej formie będą bliżej obywateli.

Łomżyńscy policjanci, oprócz skuterów, wykorzystują w codziennej służbie także rowery. Służbę na rowerach pełnią funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. I tego typu patrole też już można spotkać na łomżyńskich ulicach.

Related posts

Leave a Comment