Łomżatki pocieszą najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych

Łomżatki pocieszą najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych

We wtorkowe popołudnie Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazał łomżyńskim policjantom 200 pluszowych misiów „Łomżatków” wraz z odblaskami. Podarunek ma być wykorzystywany podczas zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych. – Serdecznie dziękujemy Prezydentowi za ten prezent oraz innego rodzaju wsparcie, jakie otrzymujemy. Myślę, że nasza współpraca dalej będzie się dobrze układała – mówił kom. Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży.
Pluszowy miś „Łomżatek” nawiązuje do ozdoby, która już od dwóch lat w okresie zimowym gości na Starym Rynku i jest wielką atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Po raz pierwszy w wersji pluszowej pojawił się jako prezent dla przedszkolaków w ubiegłoroczne Mikołajki. – Podczas spotkań z policjantami padł pomysł zakupu właśnie takich pluszowych misiów, które mogłyby być wykorzystywane przez funkcjonariuszy. Każdy z 200 przekazanych pluszaków ma opaskę odblaskową, gdyż bardzo mocno promujemy bezpieczeństwo naszych mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych – mówił Mariusz Chrzanowski. Przypomniał, że samorząd od lat finansuje ponadnormatywne patrole oraz wspiera policję przy zakupach inwestycyjnych. – W tym roku przeznaczamy 125 tys. zł na patrole oraz 35 tys. zł na zakup sprzętu informatycznego – poinformował Prezydent Łomży zapowiadając, że jeszcze w kwietniu samorząd przekaże Komendzie Miejskiej Policji w Łomży 700 odblasków.
Podinsp. Piotr Pietrzak podkreślał, że zdarzenie drogowe dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym stresem. – Mamy nadzieję, że te misie nie będą się szybko rozchodziły, ale niestety statystyki pokazują co innego. Odnotowujemy około 10 proc. zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych, a wiadomo, że one najbardziej przeżywają tego rodzaju zdarzenia. Ten miś ma być takim małym pocieszeniem w tych trudnych chwilach – mówił, jednocześnie dziękując Prezydentowi za wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Widzimy, że na terenie naszego miasta jest dużo takich inicjatyw. Zostały doświetlone przejścia dla pieszych, modernizowane są niektóre ciągi komunikacyjne, cały czas coś się remontuje, coś się polepsza i poprawia – dodawał Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

One Thought to “Łomżatki pocieszą najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych”

  1. Sarsa

    Brawo dla wszystkich Łomżatków 🙂

Leave a Comment