Łomżanki wicemistrzyniami Polski juniorek

Łomżanki wicemistrzyniami Polski juniorek

Pochodzące z Łomży siostry Kaja i Michalina Gryczewskie wywalczyły srebrne medale mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej plażowej. Podczas zawodów rozegranych w ubiegły weekend w Mysłowicach reprezentowały barwy BHT Byczki Kowalewo Pomorskie. Łomżanki grają na co dzień w pierwszoligowej MKS Dwójce Łomża.

W finale drużyna Byczków uległa 0-2 broniącej tytułu ekipie KPR Ruch Chorzów. Do Mysłowic na FutureNet zjechały juniorskie zespoły kobiet i mężczyzn z całego kraju. Walki i emocji nie brakowało. Plażowy handball z roku na rok staje się coraz popularniejszą dyscypliną uprawianą przez coraz większe rzesze osób.

– Piłka ręczna plażowa daje dużo radości i jest fajną odskocznią od gry na hali. Można wyjść na piach, zapomnieć o wszystkim, fajnie się bawić i w zdrowy sposób rywalizować – mówi Kaja Gryczewska. – Na co dzień takich medali się nie zdobywa. Jesteśmy bardzo szczęśliwe z tego co osiągnęłyśmy – dodaje druga z bliźniaczek Michalina. Obie marzą, aby boisko do plażówki powstało w Łomży. Kto wie, może w przyszłości tak się stanie?

Łomżanki nie będą miały zbyt długiego odpoczynku, bo już w przyszłym tygodniu wyjeżdżają na zgrupowanie kadry juniorek do Sierpca. Zgrupowanie zakończy się trzydniowym turniejem. Warto dodać, że są jedynymi zawodniczkami w województwie podlaskim, które grają na takim poziomie w plażowego szczypiorniaka.

 

fot. Paweł Jakubowski

Related posts

2 Thoughts to “Łomżanki wicemistrzyniami Polski juniorek”

  1. Sylwia

    Brawo dziewczyny

Leave a Comment