Łomżanka z koroną Miss Polski [FOTO]

Łomżanka z koroną Miss Polski

Czternastoletnia Zuzanna Poteraj z Łomży, tegoroczna Wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej została Miss Polski Nastolatek. Podczas gali w Kozienicach jury doceniło również pochodzącą z naszego miasta Elwirę Talkowską – Miss Ziemi Łomżyńskiej, która powalczy o koronę najpiękniejszej Polki w grudniowych wyborach Miss Polski w Krynicy-Zdroju. Pięknym łomżankom na swoim facebookowym profilu pogratulował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

– Jestem dumny z tego, że urok osobisty i wdzięk mieszkanek Łomży zostały docenione przez jury Miss Polski. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – napisał włodarz miasta. – Jest mi szczególnie miło, bo od początku swojej prezydentury wspieram wybory Miss Ziemi Łomżyńskiej, które są szansą dla wielu młodych pań z naszego miasta i regionu – dodał Mariusz Chrzanowski.

Miss Polski Nastolatek Zuzanna Poteraj to uczennica Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Interesuje się sporem, uprawia lekkoatletykę. Przez 7 lat trenowała taniec towarzyski. Ma też duszę artystki, bo w wolnych chwilach lubi szkicować i malować. – Dla mnie to coś niesamowitego, piękny sen. Tego uczucia nie da się jednoznacznie określić – radość, niedowierzanie, świadomość, jak wielkie szczęście mnie spotkało, ale też ile obowiązków będzie spoczywać w moich rękach Nadal nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę – dzieli się wrażeniami czternastolatka. Jak mówi, gdyby kilka miesięcy temu ktoś jej powiedział, że będzie najpiękniejszą nastolatką w Polsce, nie uwierzyłaby. – Ale przed samym ogłoszeniem najważniejszego werdyktu wieczoru, przeszło mi przez myśl “a może to jednak będę ja?” – mówi Zuzanna. Dodaje, że kiedy usłyszała z ust prowadzących swój numer 14, wyszła na środek, ale wciąż miała wrażenie jakby była na próbie choreograficznej i wyczytana została przypadkowo. Kiedy Klaudia przekazywała mi koronę miałam ochotę się rozpłakać, ale chyba zbyt długo nie piłam wody, aby mój organizm chciał ją tracić na łzy – wspomina chwile sprzed dwóch dni.

Dla Elwiry Talkowskiej niezapomnianą przygodą i wielkim przeżyciem było samo zdobycie korony Miss Ziemi Łomżyńskiej. – Od kilku lat wielu znajomych i najbliższa rodzina namawiali mnie do wzięcia udziału w konkursie. Ze względu na wiek był to ostatni dzwonek, aby spróbować swoich sił – mówi dwudziestosześciolatka. Teraz powalczy o tytuł najpiękniejszej Polki. – Jadąc do Kozienic nie spodziewałam się, że mogę zajść tak daleko, chociaż było to moim wielkim marzeniem. Kiedy wyczytano moje nazwisko, odczułam przede wszystkim wielką ulgę i radość – mówi absolwentka bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest świadoma tego, że przed galą finałową w Krynicy-Zdroju czeka ją wiele pracy. – To przede wszystkim wyrobienie jeszcze większej pewności siebie, treningi na siłowni oraz zajęcia fitness. Chciałabym również spróbować swoich sił na treningach polo dance. W moich planach mam również lekcje pozowania i prezentacji na scenie – zdradza szczegóły Elwira. Dla dziewczyn, które stoją przed dylematem i wahają się, czy warto wziąć udział w wyborach ma jedną odpowiedź. – Warto! Pamiętajcie, pozostańcie sobą, nie zmieniajcie się, gońcie za marzeniami, nie bójcie się ciężkiej pracy, słuchajcie mądrych rad, a sukces gwarantowany.

Obie łomżanki do konkursu Miss Polski przygotowywała Anna Kurządkowska i to w jej stronę kierują one szczególne podziękowania. Jest właścicielką Akademii Kobiecości i organizatorką wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej. Wie doskonale jak na wybiegu opanować stres czy zaprezentować się z odpowiednią gracją. Przed laty sama startowała w konkursach piękności. Pracowała też jako fotomodelka i modelka. – Wiedziałam, że w Kozienicach reprezentuje nasz region mocna grupa dziewczyn. Nie spodziewałam się jednak, że dotrzemy aż tak wysoko. To były magiczne chwile, pełne niezapomnianych emocji oraz wzruszeń – opisuje nie kryjąc ogromnej radości Anna Kurządkowska. Dość dodać, że tytuł drugiej Wicemiss Polski Nastolatek zdobyła Wiktoria Wiśniewska, pochodząca z Grajewa tegoroczna Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej. – Przed nami cały rok przepełniony masą nowych wyzwań. Czeka nas bardzo dużo pracy, ale wierzę, że świetnie sobie poradzimy, a osiągnięty sukces będzie motywował do coraz piękniejszych działań – podsumowuje.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Fot. Paweł Wądołowski
UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Łomżanka z koroną Miss Polski [FOTO]”

  1. Sylwia

    Bo Łomżanki są najpiękniejsze 🙂

Leave a Comment