Łomża solidarna z mieszkańcami poszkodowanej gminy Sośno

Łomża solidarna z mieszkańcami poszkodowanej gminy Sośno

Miasto Łomża przekaże sto tysięcy złotych dotacji celowej na odbudowę obiektów Szkoły Podstawowej w gminie Sośno (woj. kujawsko-pomorskie). Radni miejscy przychylili się do wniosku Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Gmina Sośno ucierpiała na skutek nawałnic, które nawiedziły nasz kraj na początku sierpnia.

– Chciałbym serdecznie podziękować Panu Prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu, radnym miejskim, Grupie Ratowniczej SPR “Nadzieja” i wszystkim osobom, które okazały zrozumienie i dobre serce – nie kryje radości wójt gminy Sośno Leszek Stroiński. – Jesteśmy niewielką gminą. Przy budżecie rocznym 20 mln zł i dochodach własnych niewiele ponad 2 mln zł ta pomoc jest nieoceniona. Środki bez wątpienia przyczynią się do szybszej odbudowy zniszczonej infrastruktury szkolnej – dodaje.

Z wnioskiem o przyznanie dotacji zwrócił się do radnych gospodarz miasta nad Narwią. – Są takie momenty w pracy samorządu, że trzeba wykazywać się solidarnością i o tę solidarność pomiędzy samorządami Państwa proszę – mówił Mariusz Chrzanowski jescze przed rozpoczęciem głosowania. Radni nie mieli wątpliwości i uchwałę podjęli jednogłośnie. – Solidaryzujemy się z mieszkańcami poszkodowanej gminy Sośno. Pomoc ta pomoże sfinansować chociaż w części skutki zniszczeń. Z informacji od osób, które tam były wiem, że straty są bardzo duże – tłumaczy Prezydent. Dodaje też, że chce kontynuować piękną tradycję Miasta Łomża, które od lat w miarę możliwości finansowych podejmuje tego typu inicjatywy. Tak było między innymi w 2010 r. kiedy nasze miasto przekazało po 75 tys. zł miastu Czechowice-Dziedzice oraz gminie Wilków na likwidację zniszczeń spowodowanych powodzią.

Teraz pieniądze w całości zostaną przeznaczone na odbudowę obiektów Szkoły Podstawowej w Sośnie. Zniszczeniu uległy tam dach na głównym budynku szkoły, zerwana została część dachu sali gimnastycznej. Nawałnica uszkodziła również nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego. – Potrzeby są ogromne. Sytuacja w całej gminie jest dramatyczna – opisuje ks. Radosław Kubeł, koordynator Grupy Ratowniczej SPR “Nadzieja”, który w ubiegłym tygodniu osobiście oglądał tereny dotknięte nawałnicą. Wolontariusze z “Nadziei” również wspierają poszkodowanych organizując zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy.

Łomża,Szkoła Podstawowa w gminie Sośno,pomoc,nawałnice,wiadomości Łomża

Łomża,Szkoła Podstawowa w gminie Sośno,pomoc,nawałnice,wiadomości Łomża

Łomża,Szkoła Podstawowa w gminie Sośno,pomoc,nawałnice,wiadomości Łomża

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment