Łomża przygotowuje się do letnich imprez

Łomża przygotowuje się do letnich imprez
Trwa remont Muszli Koncertowej przy ul. Zjazd. To tam już za nieco ponad trzy tygodnie odbędzie się dwudniowe święto naszego miasta. Prace są już na ukończeniu. Będą kosztowały Miasto 64 tys. zł.

– Remont Muszli Koncertowej to jeden z elementów przygotowań do Dni Łomży, a te już niebawem. Od lat jest to miejsce największych wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, które gromadzi tysiące mieszkańców naszego miasta – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Prace remontowe były niezbędne i mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z efektu końcowego – dodaje gospodarz miasta.

Łomża letnie imprezy

Roboty trwają od 10 maja, wykonuje je Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wyremontowany został już chodnik na skarpie. Kończy się remont starych schodów oraz budowa nowych, które umożliwią wejście w górę od ul. Zjazd. Muszla ma być gotowa w najbliższych dniach.

Próba generalna czeka Muszlę Koncertową już 2 czerwca. Tego dnia swoje święto będą mieli studenci. Główna impreza, czyli Dni Łomży odbędzie się tam 17 i 18 czerwca. Podczas dwudniowego wydarzenia atrakcji nie zabraknie, wystąpi m.in. zespół Akcent i Stachursky. Na pożegnanie wakacji 26 sierpnia do Łomży przyjedzie “Lato z Radiem”, a wraz znim zespół Lady Pank. Wydarzenie łączące pokolenia Polaków miało początkowo odbyć się w amfiteatrze miejskim, ale ze względów technicznych zostało przeniesione na stadion miejski.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment