Łomża już za miesiąc w świątecznym blasku z Łomżatkiem na czele

Łomża już za miesiąc w świątecznym blasku

Kolorowy pociąg, przestrzenna bombka, przyjacielski miś Łomżatek czy apetyczny cukierkowy domek – to zimowe iluminacje, które skradły już serca małych i dużych mieszkańców miasta. W tym roku także powrócą na Stary Rynek, przemieniając go w radosną, rozświetloną feerią barw krainę, jednak w zupełnie nowym towarzystwie: retro Mikołaja na motocyklu.

Już na początku grudnia łomżyńska starówka przejdzie niezwykłą metamorfozę i zyska prawdziwie odświętny charakter. Do dobrze znanych świetlnych atrakcji dołączy w tym roku zabawny długobrody Mikołaj – motocyklista, który tradycyjne zimowe sanie i renifery zamienił na jednoślad w stylu retro i konie mechaniczne. Przyjazny jegomość w czerwonym kombinezonie zaparkuje swój pojazd na Starym Rynku w pobliżu pociągu. Zaprosi łomżan na wygodną czerwoną kanapę i zachęci do wspólnych zdjęć z choinką w tle. Kolejnym zupełnie nowym elementem iluminacji będą duże srebrzyste anielskie skrzydła, które staną nieopodal Łomżatka na skrzyżowaniu ulic Długiej i Farnej.

– Łomża po raz kolejny udowodni, że iluminacje świąteczne mogą mieć swój indywidualny charakter. Zrealizowane z poczuciem humoru i przymrużeniem oka świetlne dekoracje są pełne uroku i świątecznego ciepła. Sprawią, że Stary Rynek stanie się miejscem magicznym – mówi Karol Bas z firmy Multidekor, która jest autorem projektu i realizatorem zimowej świetlnej oprawy Łomży. Świąteczne iluminacje będzie można oglądać prawdopodobnie od 6 grudnia do końca stycznia.

Multidekor to polska firma, która jest liderem na rynku zimowych iluminacji i dekoracji świątecznych. Ma na swoim koncie ponad tysiąc realizacji dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź, Kraków czy Zamość.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment