Łomża jednym z najładniej oświetlonych miast w Polsce

Łomża jednym z najładniej oświetlonych miast w Polsce

Sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł trafi do Łomży, która w 9. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” zwyciężyła w województwie podlaskim i ostatecznie zajęła 7 miejsce w ogólnopolskim finale. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu jego mieszkańców i sympatyków.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom oraz miłośnikom naszego miasta za głosy oddane na Łomżę w tym konkursie. W ten sposób, do osób potrzebujących trafi sprzęt AGD, ufundowany przez firmę Energa S.A. – powiedział Prezydent Mariusz Chrzanowski.

Świeć się z Energą” to charytatywna akcja Energi. Biorące w niej udział miasta walczą o cenne nagrody dla najbardziej potrzebujących. Im piękniej przystrojone miasto, tym większe szanse na wygraną. O tym, do którego trafi pomoc, decydują w głosowaniu internauci. Zwycięskie miasto, oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski”, otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o wartości 50 tys. zł. Do każdego z pozostałych finalistów trafi pomoc o wartości 10 tys. zł. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat do domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD takich jak pralki, lodówki czy kuchenki do gotowania. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa po zakończeniu aktualnej edycji akcji przekroczy 650 tys. zł.

W finale Łomża rywalizowała o głosy z 15 miastami, były to m.in. Bydgoszcz i Radom. Ostatecznie największą ilość głosów (74.708) zdobył Zamość, tym samym wygrał plebiscyt i zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

Related posts

Leave a Comment