Łomża coraz bardziej zielona

Łomża coraz bardziej zielona

Trzydzieści trzy drzewka posadzono przy ulicy Modrzewiowej w obrębie mini-bulwarów nad Łomżyczką. We wspólnej akcji nasadzeń z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.

Włodarz miasta podkreśla, że w trakcie mijającej kadencji drzewa były sadzone już wielokrotnie. – Łomża jest miastem, które stawia na zieleń. Jako samorząd wspieramy takie inicjatywy, które mają na celu upiększanie naszego miasta. Dbamy o to, żeby tych drzew było coraz więcej – mówi. Dodaje, że dzieci trzeba uczyć ekologii już od najmłodszych lat. – Patrząc na zapał najmłodszych widać, że warto organizować takie akcje.

Drzewka zostały posadzone przy ul. Modrzewiowej na terenie mini bulwarów nad Łomżyczką, które powstały w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Kilkunastu uczniów SP 5 robiło to z wielkim zapałem i starannością. – Dzieci sadząc drzewka kształtują poczucie odpowiedzialności i troski za otaczającą nas przestrzeń publiczną. Zieleń korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie – mówi Marzena Pietrusewicz, dyrektor “Piątki”.

Wśród sadzonek królowały sosna i buk. Jak zaznacza zastępca kierownika Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiej, Joanna Żołna-Zięba, jesień jest najlepszym okresem na sadzenie drzew. – Żeby zachować różnorodność sadzimy zarówno drzewa iglaste i liściaste. Te drzewa będą wymagały jeszcze pielęgnacji. Muszą być podlewane przez najbliższe trzy lata – tłumaczy specjalistka od zieleni miejskiej.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment