Lodowisko “Biały Orlik” już niebawem dostępne dla mieszkańców

Lodowisko "Biały Orlik" już niebawem dostępne dla mieszkańców

Od początku grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży prowadzi prace związane z uruchomieniem Lodowiska „Biały Orlik”, przy ulicy Katyńskiej 3. Otwarcie uzależnione jest jednak od warunków pogodowych. Najważniejsze jest teraz uzyskanie odpowiedniej grubości lodu.

Prace przygotowawcze do zimowego sezonu ruszyły już kilkanaście dni wcześniej. W pierwszym etapie wyłożone zostały maty chłodnicze,  zamontowane bandy i uruchomiony agregat. Aktualnie wylewane są kolejne warstwy wody, które mają za zadanie zapewnić optymalną warstwę lodu. Na lodowisku używana będzie profesjonalna maszyna do konserwacji lodu, która znacznie poprawi komfort dla użytkowników.

Już niebawem amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli ślizgać się na tafli miejskiego lodowiska. W tym sezonie w nauce i bezpieczeństwie jazdy dla najmłodszych pomogą nowe „pingwiny”, kaski i kamizelki, które na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży przekazała firma Ferrero. Jak co roku wypożyczalnia dysponować będzie łyżwami oraz sprzętem do ostrzenia łyżew. W czasie ferii przeprowadzona zostanie kolejna edycja zajęć z nauki jazdy na łyżwach oraz nauki gry w hokeja pod nazwą „Ferie na lodzie”.

MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment