Łobodziński triumfuje na Filipinach

Łobodziński triumfuje na Filipinach

Nie ma sobie równych schodobiegacz Prefbetu Śniadowo Łomża Piotr Łobodziński. W ostatni weekend odnotował kolejne zwycięstwo w rozgrywanej na Filipinach drugiej edycji zawodów Kerry Sports Manila Vertical Run. Aby dotrzeć do usytuowanej na 61 piętrze mety, zawodnicy musieli pokonać ponad 1300 stopni.

Wśród startujących znalazł się m.in. Australijczyk Mark Bourne, który jako jedyny pokonał Łobodzińskiego na schodach w 2017 roku. Po bardzo dobrym starcie i początkowym prowadzeniu schodobiegacz Prefbetu Śniadowo Łomża nie dał sobie wydrzeć kolejnego tytułu, odnosząc 14 zwycięstwo w 15 tegorocznym starcie. Tym samym zrewanżował się Bourneowi za porażkę w Seulu, poprawiając przy okazji swój rekord trasy o jedną sekundę.

Łobodziński triumfuje na Filipinach

– Byłem maksymalnie skoncentrowany na odliczaniu i syrenie startowej, gdyż dobieg do schodów miał zaledwie 10 metrów długości. Przy tak krótkim i szybkim biegu dobre wyjście z bloków to już prawie połowa sukcesu – powiedział po dobiegnięciu do mety. – Wbiegając na schody na pierwszej pozycji wiedziałem, że jest dobrze i spokojnie mogłem kontynuować wspinaczkę po zwycięstwo. Mark gonił mnie zawzięcie, ale od około czterdziestego piętra przestałem go widzieć – dodał.

Wyniki:
1. Piotr Lobodzinski POL 06:19
2. Mark Bourne AUS 06:29
3. Omar Bekkali BEL 06:54

Related posts

Leave a Comment