Legia w Łomży

Legia w Łomży
W niedzielne (14.05) południe, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 prawie trzydzieścioro dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczęło treningi piłkarskie w Legia Soccer Schools. Łomża tym samym dołączyła do jednego z prawie osiemdziesięciu ośrodków w kraju, gdzie tego typu szkółka warszawskiego klubu funkcjonuje. – Cieszymy się, że na naszej mapie legijnych szkółek piłkarskich znalazła się również Łomża. Dziękujemy Prezydentowi Miasta za zaufanie i przychylność temu programowi – mówił podczas oficjalnego otwarcia menadżer projektu Marcin Harasimowicz. Uroczystość poprowadził były spiker klubu ze stolicy Wojciech Hadaj, a dzieciom w pierwszym treningu towarzyszył Miś Kazek.

Legia w Łomży

Legijnej szkółki nie byłoby w naszym mieście, gdyby nie trener Przemysław Chojnowski. – Jestem rodowitym łomżyniakiem, dlatego zawsze chodziło mi po głowie, aby wiedzę z Akademii Legii przelać na łomżyński grunt, by piłka nożna w Łomży jak najlepiej się rozwijała – mówił. Podkreślał, że tym projektem chce promować aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie oraz uczyć dzieci jak nawadniać organizm w trakcie wysiłku. – Zauważyliśmy w Warszawie, że dzieci po naszych szkółkach są psychospołecznie dużo lepiej rozwinięte, niż te które nie trenowały wcześniej. Lepiej radzą sobie w relacjach z rówieśnikami, z trenerem, umieją pracować w grupie – powiedział Przemysła Chojnowski. Dodawał, że dzieci uczestniczące w treningach w ramach wpisowego dostają strój piłkarski, a rodzice voucher na mecz Legii w Warszawie. Podkreślał, że ten projekt realizowany jest w partnerstwie z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym. – Bardzo chcemy, aby te dzieci po ukończeniu 7 lat kontynuowały swoją przygodę z piłką w lokalnym klubie. W żadnym wypadku nie chcemy być dla ŁKS-u konkurencją. Zależy nam tylko aby te dzieciaczki, które marka Legii przyciągnie na boisko i które zachęcimy do uprawiania sportu, realizowały tę swoją przygodę z piłką w łomżyńskim klubie – wyjaśnił trener legijnych przedszkoli.

Do Legia Soccer Schools w Łomży mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zapisy prowadzone są poprzez stronę http://www.legiasoccerschools.pl/.

Related posts

Leave a Comment