Lato z Radiem zagościło w Łomży [VIDEO+FOTO]

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Dobiegają końca wakacje, a wraz z nimi kończy się trasa koncertowa „Lata z Radiem”. Jej przedostatni etap miał miejsce w sobotę 26 sierpnia w Łomży. Na scenie, ustawionej wyjątkowo na terenach zielonych przy ulicy Zawadzkiej, w pobliżu Parku Jana Pawła II i kompleksu „Moje boisko – Orlik 2012”, przed łomżyńską publicznością wystąpili Maciej Pol, Magdalena Steczkowska, Papa D. i Lady Pank. Ale „Lato z Radiem” to nie tylko koncerty, ale również doskonała promocja naszego miasta na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

– „Lato z Radiem” powróciło do naszego miasta po kilkunastu latach przerwy. Liczba osób, które na nią przybyły pokazuje, że brakowało tego typu imprezy w naszym mieście – powiedział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Był to kulminacyjny moment cyklu wydarzeń kulturalno – rozrywkowych w Łomży, zorganizowanych pod nazwą „Łomżyńskie wakacje” – dodawał prezydent Chrzanowski zapowiadając chęć organizacji tego typu wydarzenia również w przyszłym roku.

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Prezydent Mariusz Chrzanowski był także gościem plenerowego studia „Lata z Radiem”. W godz. 9:00 – 12:00 ze Starego Rynku w Łomży audycję prowadzili Marta Januszewska i Roman Czejarek. Oprócz gospodarza miasta o naszym mieście, jego historii, kulturze, sporcie i turystyce opowiadali: historyk Krzysztof Sychowicz, przewodnik turystyczny Remigiusz Konopko, prezes ŁKS 1926 Łomża Łukasz Uściłowski oraz artyści: Przemysław Karwowski, Agnieszka Żemek – Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz. Na antenie radia odtworzone zostały także reportaże nagrane dzień wcześniej. O Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego mówił dyrektor Jan Miłosz Zarzycki. O Festiwalu Teatralnym Walizka i 30-leciu Teatru Lalki i Aktora opowiedział dyrektor Jarosław Antoniuk. Port rzeczny, bulwary i rzekę Narew jako najdzikszą rzekę Europy przedstawili dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski i pasjonat przyrody Rafał Krasucki. O najsłynniejszej łomżyniance Hance Bielickiej i miejscach w Łomży z nią związanych opowiedziała Wanda Wałkuska. Natomiast kwestię 600-lecia nadania praw miejskich i powstałych w mieście murali zaprezentowała zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. Ponadto osoby przybyłe na Stary Rynek mogły wziąć udział w wycieczce rowerowej z olimpijczykiem i medalistą mistrzostw świata Tadeuszem Mytnikiem oraz w bezpłatnych badaniach słuchu prowadzonych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Od godz. 14:00 do godz. 15:00 mieszkańcy Łomży mogli uczestniczyć także w koncercie życzeń, który ze Starego Rynku na żywo poprowadził Bogdan Sawicki.

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Punktualnie o godz. 16:00, kultowym sygnałem „Polka Dziadek” rozpoczęła się część koncertowa „Lata z Radiem”. Na początku widownię w ślad magii i iluzji przeniósł Maciej Pol. Pochodzący z Łęczycy najsłynniejszy polski iluzjonista swoim występem zauroczył zgromadzoną publiczność. Następnie wystąpiła Magdalena Steczkowska. Popowa wokalista porwała do zabawy nie tylko młodszą część widowni. Z kolei występujący po niej zespół Papa D. przeniósł widownię w klimaty muzyczne drugiej połowy lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Największe przeboje grupy, wspólnie z jej wokalistą Pawłem Stasiakiem, śpiewała niemalże cała publiczność. Podobnie było w przypadku występu grupy Lady Pank. Gwiazdy polskiego rocka zaśpiewały swoje największe hity oraz utwory z nowszych płyt. Pomiędzy występami artystów nie zabrakło licznych konkursów i innych atrakcji dla widowni. Koncert, podobnie jak poranne studio, poprowadzili Marta Januszewska i Roman Czejarek, zaś relację zza kulis dla słuchaczy Radiowej Jedynki przeprowadzili Bogdan Sawicki oraz Agnieszka Kunikowska. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, wielu atrakcjom i wysokiemu poziomowi artystycznemu „Lato z Radiem” było atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Zapis relacji na żywo z koncertu na kanale Polskiego Radia

 

UM Łomża

Related posts

3 Thoughts to “Lato z Radiem zagościło w Łomży [VIDEO+FOTO]”

  1. alko

    MEGA LIPA,a nie impreza,niebyło gdzie palca włożyć,takie imprezy powinny być na muszli bo chyba do tego jest ta nasza muszla koncertowa.

  2. czytelnik

    Też uważam że tego typu wydarzenia powinny odbywać się na muszli.

Leave a Comment