Krwiste Motoserce 2018 Łomża [FOTO & VIDEO]

Krwiste Motoserce 2018 Łomża [FOTO & VIDEO]

Ponad 67 litrów krwi udało się zebrać podczas sobotniej akcji Motoserce w Łomży. Ulicami miasta w paradzie przejechało także kilkuset motocyklistów. Na wszystkich, którzy przybyli na Stary Rynek, przez cały dzień czekało wiele atrakcji. Wydarzenie zakończył koncert węgierskiej grupy Hollywood Rose. W tym roku impreza odbyła się w ramach Nocy Muzeów.

Najważniejsze założenia akcji Motoserce to promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zbiórka krwi. Tą można było oddawać od godzinny 12:00 w dwóch krwiobusach ustawionych przed Ratuszem. Życiodajnym płynem zdecydowało się podzielić 149 osób. Wszyscy krwiodawcy otrzymali gadżety (koszulkę, kubek, smycz) z logo 600-lecia miasta, akcji Motoserce oraz Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, okolicznościowe Jantary wybite z  okazji jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich oraz vouchery na przejazdy Łomżyńską Komunikacją Rowerową. W ramach akcji krew można będzie również oddawać w dniach 21-25 maja w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Piłsudskiego 11 w Łomży.
Podczas Motoserca na Starym Rynku można było obejrzeć wystawę motocykli retro, a także sprawdzić, jak to jest jechać motocyklem na jednym kole. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchańców oraz darmowej waty cukrowej. Chętni mogli również przejechać się Autosanem z lat 80 XX wieku po ulicach naszego miasta. Punktualnie o godz. 15:00 ze Starówki wyruszyła parada motocykli i wydaje się, że z roku na rok jej uczestników przybywa.

Wieczorem odbyła się część koncertowa. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Big Day z Olsztyna. Po nim wystąpiła grupa Hollywood Rose, grająca utwory legendarnego Guns’n’Roses.
Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs wspólnie z Miastem Łomża. Patronat honorowy nad Motosercem objął Prezydent Łomży. – Impreza, jak również jej efekty pokazują, że warto tego typu wydarzenia organizować w naszym mieście – podkreśla Mariusz Chrzanowski.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Krwiste Motoserce 2018 Łomża [FOTO & VIDEO]”

  1. szoferek

    W tym roku było mniej osób niż przed rokiem.

Leave a Comment