Koniec ze zmianami czasu – ale warto pamiętać…

Łomża,zmiana czasu,lato,wiadomości Łomża

Parlament Europejski zdecydował, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona . Od 2021 roku kończymy z przestawianiem zegarków na czas letni i zimowy poinformowali europosłowie. Zmiany jeszcze musi zatwierdzić UE.

W Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad zniesieniem zmiany czasu w 2021 r. Europosłowie przyjęli projekt. Głosowało 653 europosłów. “Za” było 410, przeciw 192, a 51 wstrzymało się od głosu.

W głosowaniu w komisji transportu PE opowiedziano się za tym, by ostatnia zmiana czasu (dla państw, które wybrałyby czas letni) nastąpiła w marcu 2021 r. Kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz zmieniłyby czas w październiku 2021 r. We wtorek, 26 marca, Parlament Europejski zdecydował, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona. Kiedy ostatni raz zmienimy czas w Polsce i jaką strefę czasową wybierzemy?

  • Czas zimowy, to po po prostu czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca.
  • Czas letni, to – używając fachowej nazwy – czas środkowoeuropejski letni. Obowiązuje od końca marca do końca października.

Polska skłania się bardziej do wyboru czasu letniego.

Ale jeszcze musimy pamiętać że zmiana czasu z zimowego na letni czeka nas już w tym miesiącu. Zegarki będziemy przestawiać 31 marca 2019 roku, przesuwając wskazówki o godzinę do przodu – z godziny 2.00 na 3.00. Oznacza to więc, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy krócej. Czas letni będzie obowiązywał do października 2019 roku. Tradycyjnie zmiana czasu na zimowy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca.

Related posts

Leave a Comment