Konferencja prasowa przed 7. Półmaratonem Łomżyńskim

Półmaraton Łomżyński

W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa poświęcona 7. edycji Półmaratonu Łomżyńskiego. Bieg wystartuje już 7 maja. Zawodnicy pobiegną ulicami Łomży oraz trasami wyznaczonymi poza granicami miasta na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 21 km.
Miasto podobnie jak w ubiegłym roku jest głównym sponsorem sportowej imprezy i przeznaczyło na jej organizację środki w wysokości 10 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze pomoc miejskich jednostek. – Organizatorzy swoim zapałem, chęcią pracy oraz miłością do biegania przekonali mnie, że warto w Łomży organizować takie przedsięwzięcia, niosące za sobą połączenie sportu i zdrowego stylu życia – podkreślał Prezydent Mariusz Chrzanowski. Gospodarz miasta zachęcał również wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w biegu, a tych którzy nie będą mogli wystartować kibicowania zawodnikom.

– Chciałabym podziękować Panu Prezydentowi, że po raz drugi postanowił wesprzeć Półmaraton. Mam nadzieję, że będzie to już taka nasza tradycja. Chcemy, aby Łomża znana była z tego biegu w całej Polsce – mówiła Hanna Nizińska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich “Biegamy dla Zdrowia”, które jest organizatorem wydarzenia.

Podczas konferencji Mariusz Niziński, dyrektor organizacyjny imprezy, przekazał Prezydentowi Łomży symboliczny pakiet startowy z numerem 1. – Jest to cała zawartość, którą otrzyma każdy z uczestników. W skład pakietu startowego wchodzą m.in. koszulka, skarpetki, izotonik, żelki, chałwa oraz… regionalny trunek – wyliczał. – Oczywiście taki pakiet dotyczy osób dorosłych – dodawał po chwili. Niziński wielokrotnie podkreślał, że Stowarzyszeniu najbardziej zależy na uczestnikach z Łomży. – Ta impreza jest dla wszystkich łomżyniaków. Miejsc starczy dla wszystkich, trzeba tylko chcieć wystartować – zachęcał za pośrednictwem mediów.

Zawodnicy pobiegną na trzech dystansach. – Na 5 km spróbować może każdy – przekonywał dyrektor organizacyjny. Zdradził również, że do tej pory najmłodszym zapisanym uczestnikiem jest sześciolatka. Z kolei na dystansie 10 km startować mogą osoby, które ukończyły 14 lat. Na najdłuższym odcinku 21 km będą to osoby, które ukończyły 18. rok życia. Trasa będzie przebiegać identyczna jak w ubiegłym roku. Biegacze wystartują w samo południe spod Ratusza. Do pokonania będą mieli pętlę prowadzącą do Rybna i z powrotem. – Trasa jest trudna. Chyba najtrudniejsza w Podlaskiem. Wymaga na pewno pewnego przygotowania – przestrzegał przed najdłuższym odcinkiem zawodów Niziński.

Do Łomżyńskiego Półmaratonu zostało ponad dwa tygodnie. Zapisy prowadzone są na bieżąco. Aby wziąć udział w zawodach należy zarejestrować się na stronie www.elektronicznezapisy.pl oraz uiścić opłatę startową (w zależności od dystansu) na konto organizatora na nr: 40 2030 0045 1110 0000 0396 6200 – “Biegamy dla Zdrowia”. Zgłoszenia przyjmowane będą praktycznie do samego startu biegu.

Więcej informacji o biegu na stronie www.lomzapolmaraton.pl.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment