Koncert w ramach trasy INTERNAL QUIET

Koncert w ramach trasy INTERNAL QUIET

Zapraszamy na osiemnasty koncert w ramach trasy INTERNAL QUIET “When The Rain Comes Down Tour 2018”, do MDK-DŚT w Łomży, już w najbliższy piątek 19 października. Na dobry początek zagra ROCK PAPER SISTER- rockowa kapela, powstała w Wielkiej Brytanii i koszaliński zespół OTHIS. Zaczynamy o godz.19.00 . Muzycy obiecują potężne i profesjonalne metalowe show…

Internal Quiet prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego heavy metalu, melodic hard rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej sceny hard’n’heavy, NWOBHM i progressive power spod znaku Stratovarius, Queensryche, Crimson Glory, Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Pretty Maids z z jednoczesnym naciskiem na zachowanie dojrzałości i oryginalności własnych pomysłów muzyczno-aranżacyjnych. Lider i gitarzysta zespołu Sławomir Papis to również znana i ceniona osoba w środowisku muzyczno-artystycznym. Jest endorserem słynnej marki Taurus oraz prowadzącym i uczestnikiem wielu warsztatów i przeglądów gitarowych. Członek jury m.in. New York Festiwal 2017/2018, przez lata dał się też poznać jako doskonały producent nagrań i właściciel Case Studio, gdzie na bieżąco po dziś dzień zajmuje się rejestracją, miksem i masteringiem nagrań.

W stałym składzie od 2017 roku, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej UK, supportując znane zespoły przyjeżdżające tu na turnee, jak również jako gwiazdy lokalnych festiwali. Zespół w swoich utworach umiejętnie łączy ciekawe brzmienie gitar, basu i perkusji, często określane jako „ściana dźwięku”, z charakterystycznym wokalem i tematami utworów. Piszą o życiu na emigracji, akceptacji, odrzuceniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i miłości, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Ich atuty to świetny kontakt z publicznością, energia i profesjonalizm na scenie. W styczniu 2018 wydali swoją debiutancką EPke, a obecnie trwają prace nad płytą długogrającą, która powinna ukazać się na początku 2019 roku.

Koszaliński zespół OTHIS powstał wiele lat temu. Jednak nowe otwarcie nastąpiło niecałe dwa lata temu, w roku 2016, kiedy do perkusisty Pawła, jednego z oryginalnych założycieli i Kevina – gitarzysty oraz wokalisty zespołu dołączyli Majka – basistka oraz gitarzysta Darek. Ich muzykę można określić po prostu jako metal, ale uważni słuchacze mogą zauważyć wpływy takich gatunków jak thrash, heavy, power itd. Na przestrzeni lat zespół inspirował się przeróżnymi artystami, ale na pewno możemy wymienić tutaj Iron Maiden, Amon Amarth, Kreator, jak również Black Sabbath, a w związku z tym, że osobiste zainteresowania członków zespołu sięgają od punka, przez power metal, aż do black metalu, finalnie otrzymujemy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. Zespół dzielił sceny z takimi zespołami jak m.in. Turbo, Kabanos, Quo Vadis, Oberschlesien, Chassis i inni. W sierpniu 2017 roku zrealizowany został teledysk, a jakiś czas później premierowa EPKA została udostępniona słuchaczom w internecie, oraz w postaci płyt CD.

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych
Ul. Wojska Polskiego 3
18 – 400 Łomża
tel. 86 216 32 26

Related posts

Leave a Comment