Komunikat – w Łomży nie będzie ciepłej wody

Komunikat - mieście nie będzie ciepłej wody

Od godziny 6.00 piątego czerwca do godziny 22.00 ósmego czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody do wszystkich obiektów zasilanych z sieci ciepłowniczej MPEC w Łomży.

Przerwa podyktowana jest koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjno-remontowych w źródle ciepła co wiąże się z całkowitym wyłączeniem na ww. okres Ciepłowni Miejskiej.

Wykonywane będą m.in.:
1. Wymiana gwarancyjna zasuwy spalin przed czopuchem
2. Czyszczenie kanałów spalin
3. Wymiana armatury w Układzie technologicznym Od godziny 6.00 piątego czerwca do godziny 22.00 ósmego czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody do wszystkich obiektów zasilanych z sieci ciepłowniczej MPEC w Łomży.

Wykonywanie powyższych robót nie jest możliwe w trakcie normalnej eksploatacji ciepłowni – jedynego źródła ciepła dla mieszkańców Łomży korzystających z m.s.c.. Kanały spalin powinny być odpowiednio wystudzone i wolne od przepływu spalin, stąd żaden z kotłów nie może pracować.

Okres wyłączenia ciepłowni, MPEC wykorzysta również na dokonanie przełączeń niektórych odcinków przebudowywanej lub nowo wykonywanej sieci ciepłowniczej, tak aby uniknąć kolejnych, lokalnych przerw w dostawie ciepłej wody.

 

Źródło: MPEC Łomża

Related posts

One Thought to “Komunikat – w Łomży nie będzie ciepłej wody”

  1. sony666

    Bo to 4 dni bez mycia, współczuję uzytkownikom komunikacji miejskiej 🙂

Leave a Comment