Kolejne sadzenie drzew w Łomży

Kolejne sadzenie drzew w Łomży

Około 150 nowych drzew zostało posadzonych na osiedlu Maria w ramach realizacji ulicy Modrzewiowej. – Wpisuje się to w naszą logikę upiększania miasta i jest potwierdzeniem, że dbamy o zieleń miejską, a tam gdzie inwestycje wymagają wycinki drzew, staramy się później robić nowe nasadzenia – powiedział zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, który we wtorek 21 listopada osobiście posadził kilka drzew. W trakcie inwestycji nasadzono także kilkadziesiąt sztuk krzewów.

Wśród posadzonych drzew są głóg dwuszyjkowy, tuja szmaragdowa, jarząb szwedzki, buk, brzoza, klon kulisty i świerk pospolity, a z krzewów nasadzono berberysy purpurowe i tawuę japońską. Otwarcie ulicy Modrzewiowej planowane jest 1 grudnia br.
Warto dodać, że wiosną kilkaset drzew i krzewów zostało posadzonych m.in. przy placówkach oświatowych, ul. Pułaskiego oraz na terenie pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Skłodowskiej – Curie. Wspólnie z Nadleśnictwem Łomża i Zakładem Gospodarowania Odpadami rozdawano także sadzonki drzew i kwiatów mieszkańcom w ramach akcji „Ekologia za sadzonkę”.

 

UM Łomża

Related posts

3 Thoughts to “Kolejne sadzenie drzew w Łomży”

  1. Sytek

    Ja pier… co za szopka PiSmaków

  2. katol

    Co się dziwisz za rok wybory. :)))

  3. Sylka

    Co w w tym złego?

Leave a Comment