Kolejne firmy wesprą seniorów

Kolejne firmy wesprą seniorów

Powiększa się liczba uczestników Programu “Łomżyńska Karta Seniora”. Osoby starsze w przystępnych cenach będą mogły skorzystać z usług cateringowych, kosmetycznych, zrobić zdjęcie czy pójść na mecz.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że celem Programu “Łomżyńska Karta Seniora” jest pobudzenie aktywności seniorów poprzez zwiększenie dostępu do różnego rodzaju usług, dóbr kultury czy imprez sportowych. Ma to prowadzić do poprawy ich komfortu życia.

Pięcioprocentowy rabat na zestawy obiadowe zaoferuje seniorom Spółdzielnia Socjalna “Łomżanka” mieszcząca się w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. – Zainteresowanie na nasze usługi wśród osób starszych jest spore, mogą oni zjeść obiad, ale również porozmawiać, odpocząć – mówi Agnieszka Runo-Łada.

– Bardzo lubię jak starsze kobiety dbają o siebie. Jak się zmieniają. Ale nie każdą na to stać. Teraz będzie więcej zadbanych seniorek łomżynianek – mówi z uśmiechem Anna Borysiewicz, właścicielka i menadżerka Studia Fryzur Amelia. Jej firma oferuje seniorom 20 % zniżki na wszystkie usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Do projektu zdecydował się przystąpić też Jarosław Kucisz z KODAK EXPRESS. – Seniorzy często przychodzą ze swoimi wnykami, których nie widzą na co dzień i wykonują pamiątkowe fotografie – mówi właściciel. Jego zakład mieszczący się przy ul. Dmowskiego 1 B oferuje 10 % rabatu na każdą usługę fotograficzne.

Firma Przyjazną Seniorom został także ŁKS 1926 Łomża. Jak mówi prezes, Łukasz Uściłowski seniorzy to liczne grono kibiców i często pojawiają się na stadionie przy ul. Zjazd. – Przystępując do projektu liczymy, że frekwencja wśród tej grupy jeszcze wzrośnie – tłumaczy. Posiadacze Karty Seniora otrzymają 50 % zniżkę przy zakupie biletów na mecze łomżan przy ul. Zjazd.

Seniorów chcą wspierać już 44 firmy. Wykaz wszystkich Firm Przyjaznych Seniorom dostępny jest w linku “Firmy Przyjazne Seniorom”.

Related posts

Leave a Comment