Kolejna ulica otwarta

Kolejna ulica otwarta

Nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, parkingi, oświetlenie – tak po modernizacji wygląda dziś ulica Modrzewiowa. Pierwszego dnia grudnia odbyło się jej oficjalne otwarcie i poświęcenie. Inwestycja kosztowała Miasto prawie 1,4 mln zł.

– Jest to kolejna inwestycja drogowa, którą oddajemy do użytkowania naszym mieszkańcom. Jak już mówiłem wcześniej, bardzo ważne jest to, żeby oprócz tych głównych ciągów komunikacyjnych pamiętać o drogach osiedlowych – podkreślał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Przez wiele lat była tu jedynie gruntowa droga. Teraz jak widzimy zmieniło się wszystko. Ulica jest piękna, powstała też cała infrastruktura techniczna. Cieszę się, bo teraz będzie komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie – mówił włodarz Łomży. Na koniec podziękował za szybką i sprawną realizację wykonawcy inwestycji z firmy PBK oraz radnym za pozytywnie zaopiniowamie złożonego przez niego wniosku o zabezpieczenie w budżecie miasta środków na modernizację ulicy. Jego zastępca Andrzej Garlicki, odpowiadający za sprawy inwestycyjne w mieście powiedział, że ta inwestycja jest już kolejną zrealizowaną na osiedlu Maria. – To miejsce podczas obecnej kadencji samorządu zmieniło się niesamowicie. Otwieramy kolejną ulicę, która wpisuje się w intensywny plan dróg w naszym mieście – mówił. Dodał, że w najbliższych planach jest również budowa mini bulwarów nad Łomżycą.

Na realizację 430-metrowego odcinka ulicy Modrzewiowej mieszkańcy osiedla Maria czekali długie lata. Pozostawiający wiele do życzenia stan nawierzchni utrudniał codzienne funkcjonowanie, szczególnie w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Ale to już przeszłość, bo dziś ulica zmieniła się nie do poznania. Oprócz nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, wybudowano tam, chodniki wraz ze ścieżką rowerową, parkingi, zjazdy na posesje, pasy postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Ulica zyskała też nową zieleń, posadzono tam bowiem 150 sadzonek drzew i krzewów. – Wszyscy bardzo się cieszymy. Dwadzieścia lat jeździliśmy i chodziliśmy po błocie. Ta ulica nie jest ona długa, ale łączy wszystkie pozostałe i będzie łączyła wszystkich mieszkańców – mówił jeden z mieszkańców ulicy Modrzewiowej, Mieczysław Fronczek. Prace trwały nieco ponad 3 miesiące. Inwestycję wykonała w całości firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. Prace pochłonęły około 1,4 mln zł. Środki pochodziły w całości z budżetu miejskiego.

W oficjalnym otwarciu ulicy udział wziął również m.in. poseł ziemi łomżyńskiej Lech Kołakowski, radni miejscy oraz mieszkańcy ulicy. Nowo wybudowaną ulicę poświęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment