Klasa IVa z SP2 w Łomży wygrała „Łomżyńskie wędrówki”

Klasa IVa z SP2 w Łomży wygrała „Łomżyńskie wędrówki"

Pięcioosobowy zespół klasy IVA, w którego składzie byli: Bożomański Dawid, Liżewski Tomasz, Julia Raś, Laura Rogowska i Oliwier Siedler, opiekun pani Bożena Danowska, wygrał Grę Miejską pod hasłem „Łomżyńskie wędrówki” i zdobył puchar dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września (sobota) odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci. Właśnie w ten dzień odbyła się piąta edycja Gry Miejskiej „Łomżyńskie wędrówki”. To konkurs skierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych w Łomży i powiecie łomżyńskim organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży.

Celem Gry jest wykazanie się przez jej uczestników znajomością topografii Łomży oraz umiejętnością logicznego myślenia i zdobywania informacji na dany temat. Zadaniem zespołów było dotarcie do wskazanych miejsc, samodzielnie rozwiązanie jak największej liczby zadań i wpisanie odpowiedzi na Karcie Gry, wykonanie zadania specjalnego w celu zdobycia dodatkowych punktów.

Dzielny zespół z SP2 w Łomży w ciągu trzech godzin odwiedził wiele miejsc na terenie Łomży – Kościół O. Kapucynów, Katedrę, Muzeum Północno- Mazowieckie (Mural), Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Park Miejski przy OKE, Szkołę Muzyczną, Bibliotekę dla Dzieci, Pocztę, okolice rzeki Narew. W każdym punkcie uczniowie musieli wykonać określone zadanie, które wcześniej trzeba było odnaleźć lub rozpoznać “strażnika”, który to zadanie posiadał. Każde odwiedzane miejsce trzeba było również odgadnąć na podstawie zagadek rozsypanek, fragmentów zdjęć. Na szczęście zespół spisał się znakomicie. Udało się z dużym powodzeniem wykonać nawet zadanie specjalne, które polegało na zachęceniu i zebraniu jak największej ilości osób, które wysłuchają czytanego przez uczestników wiersza „Kaczka Dziwaczka”. Na mecie zespół z SP2 udokumentował obecność 42 osób co było nie lada sukcesem. Zespół z IVA (SP2 w Łomży) był niekwestionowanym zwycięzcą z ogromną przewagą punktów.

Puchar i nagrody członkom zespołu wręczyła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Krystyna Sobocińska.

Była to świetna zabawa. Przysporzyła dzieciom wiele radości a jednocześnie dała możliwość poszerzenia wiedzy na temat miasta. Zwycięskiej drużynie należą się serdeczne gratulacje!

Brawo!!!

Related posts

One Thought to “Klasa IVa z SP2 w Łomży wygrała „Łomżyńskie wędrówki””

Leave a Comment