Kilka tysięcy osób doczeka się nowej ulicy Szmaragdowej

Kilka tysięcy osób doczeka się nowej ulicy Szmaragdowej

W środę 26 września w Ratuszu podpisano porozumienie w sprawie wspólnej budowy ulicy Szmaragdowej. Oprócz miasta w realizacji inwestycji będą partycypować: SM Perspektywa oraz firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński.

Ulica Szmaragdowa łączy osiedle Perspektywa i budynki zarządzane przez dewelopera. W tym rejonie mieszka blisko 5 tysięcy osób. – Jest ona bardzo istotna dla mieszkańców tamtejszego osiedla. Dzięki zewnętrznemu wsparciu jej realizację rozpoczniemy jeszcze w tym roku – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. SM Perspektywa dofinansuje budowę ulicy w wysokości 140 tys. zł, natomiast firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński wyda na ten cel 260 tys. zł.

Zadanie “Przebudowa i rozbudowa ulicy Szmaragdowej w Łomży wraz z infrastrukturą techniczną” ma rozpocząć się na początku października. Obejmie budowę nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 m, budowę obustronnych chodników z kostki betonowej, budowę zjazdów i kanalizacji deszczowej. Przebudowana będzie również sieć wodociągowa, gazowa oraz powstanie oświetlenie uliczne. Ponadto w ramach tej inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie z ulicą Sybiraków. Nowa ulica będzie gotowa na koniec czerwca przyszłego roku. Całość ma kosztować ok. 2,4 mln zł.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment