Już dzisiaj lekkoatletyczne święto w Łomży

Już dzisiaj lekkoatletyczne święto w Łomży

We wtorek 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie się V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny. Impreza wpisująca się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży będzie gościć wielu znakomitych lekkoatletów – olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Początek zawodów o godz. 18.30.

Nad Narwią zobaczymy wielu utytułowanych sportowców. Jednym z nich ma być tyczkarz Piotr Lisek, ubiegłoroczny wicemistrz świata z Londynu oraz zdobywca 4. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jeden z niewielu sześciometrowców na świecie. Swój udział potwierdzili również Karol Zalewski i Rafał Omelko, tegoroczni mistrzowie świata z Birmingham ze sztafety 4 × 400 m oraz kulomiota Konrad Bukowiecki, ubiegłoroczny halowy mistrz Europy z Belgradu. Nie zabraknie również łomżyńskich lekkoatletów. W zawodach wystartuje m.in. Szymon Kulka, niedawny wicemistrz kraju w biegu na 10 000 m czy młodzieżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą Beata Trzonkowska. Z powodu kontuzji zabraknie brązowej medalistki MP na 10 000 m oraz sensacyjnej zwyciężczyni maratonu w niemieckim Mainz – Olgi Kalendarovej-Ochal.

Będzie to piąta edycja zawodów, organizowanych w tym roku z wielkim rozmachem. Wydarzenie zbiega się bowiem z dwoma jubileuszami: 600-leciem nadania praw miejskich Łomży oraz 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym ze sponsorów mitingu jest Miasto Łomża, które przeznaczyło na jego organizację środki w wysokości 50 tys. zł. Prezydent Mariusz Chrzanowski uważa, że warto inwestować w promocję poprzez sport. – Ta impreza rozwija się z roku na rok i już na stałe wpisała się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń. To znakomita reklama naszego miasta – mówi włodarz miasta nad Narwią.

Related posts

Leave a Comment