Jechał w Łomży o 51 km/h za szybko

Policja szuka świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który w Łomży przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w obszarze z ograniczeniem do 40km/h, jechał o 51 km/h szybciej. Mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali w tym miejscu, że kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, zgłaszając to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj po godzinie 7:00 rano policjanci ruchu drogowego na Szosie do Mężenina zatrzymali 64-letniego kierowcę audi, który w miejscu, gdzie dodatkowo obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h, jechał z prędkością 91km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy tej ulicy, wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi tu do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment