IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” [FOTO]

IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

Okres między trzecim a szóstym rokiem życia ma olbrzymi wpływ na świadome kształtowanie poprawnych nawyków ruchowych u dzieci. Jeśli uda się w tym czasie zainteresować przedszkolaka ruchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Miesięcznik „Bliżej Przedszkolaka” cyklicznie organizuje ogólnopolski maraton.

Redakcja miesięcznika zachęcała wszystkich nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu (miejscu zamieszkania) i podzielenia się sukcesami na stronie www.blizejprzedszkola.pl. Na stronie biegu zamieszczony jest licznik odmierzający liczbę przebytych metrów. Ubiegłoroczny dystans to 15650 km.

Z zaproszenia skorzystało m.in. Przedszkole Samorządowe w Piątnicy. W czwartek 17 maja w godzinach porannych młodzi zawodnicy licznie stawili się na płycie głównej Stadionu Miejskiego przy ulicy Zjazd 18. Bieg poprzedziła wspólna rozgrzewka w postaci zumby. Ćwiczenia i ruch sprawiły dzieciom dużo radości! Na wszystkich chętnych biegaczy czekały medale i dyplomy, a na nauczycieli – certyfikaty. 

MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment