Ostatnie kolejki Halowej Ligi MLPN sezonu 2016/2017

W ubiegłą sobotę rozegrane zostały dwie ostatnie kolejki Halowej Ligi MLPN sezonu 2016/2017. Jeszcze kilka tygodni temu nic nie zapowiadało emocji jakie przyniosła ostatnia kolejka rozgrywek. Choć układ drużyn na koniec tabeli zmienił się w niewielkim stopniu to mecz o mistrzostwo miał już wszystko co tak bardzo lubimy w piłce nożnej.

Emocje, walka, dramaturgia i wreszcie końcowy wynik sprawił, że warto było pojawić się na sali gimnastycznej aby obejrzeć spotkanie pomiędzy drużyną UNIGLASS i KS Biel Sonarol Jeziorko. To właśnie te dwa zespoły przed ostatnim bezpośrednim spotkaniem miały szanse na tytuł Mistrza Halowej Ligi MPLN. W lepszej sytuacji przed spotkaniem był UNIGLASS, który aby zostać mistrzem mógł pozwolić sobie nawet na porażkę 3:0. Jednak zawodnicy KS Biel nie złożyli broni i już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Do upragnionego triumfu potrzebowali dwóch bramek. UNIGLASS dzielnie się bronił, miał nawet swoje sytuacje. Michał Pardo trafił w słupek, Adrian Narewski w sytuacji sam na sam pomylił się o centymetry. Jednak determinacja zawodników z Jeziorka opłaciła się. W drugiej części spotkania strzelili 3 bramki i to oni mogli świętować wywalczenie tytułu Mistrza Halowej Ligi MLPN sezonu 2016/2017. Końcowa tabela wygląda następująco:

 1. KS BIEL SONAROL JEZIORKO

 2. UNIGLASS

 3. ELMAX DACHY SUPER TEAM

 4. DEMED

 5. BUDOWNICTWO SZYDLIK

 6. GKS ŁOMŻA

 7. KUGUAR

 8. BTS SZYMAŃSCY

 9. FC ERASMUS PWSIiP ŁOMŻA

 10. RÓŻOWE PANTERY

Halowa Liga MLPN puchar

Na zakończenie 3 najlepsze zespoły z rąk Dyrektora MOSiR Pana Andrzeja Modzelewskiego otrzymały puchary i medale. Dyrektor Andrzej Modzelewski wręczył również statuetki dla najlepszy zawodników. Byli to:

 • Najlepszy bramkarz: Sławomir Dąbrowski (ELMAX DACHY SUPER TEAM)

 • Najlepszy strzelec: Michał Pardo 29 goli (UNIGLASS)

 • Najlepszy zawodnik: Michał Sowa (KS BIEL SONAROL JEZIORKO).

Organizatorzy dziękują dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, za możliwość korzystania z sali gimnastycznej. Przed nami krótka przerwa, po której wracamy na orlikowe boiska aby rozegrać rundę wiosenną Miejskiej Ligi Piłki Nożnej.

Źródło: MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment