Hala Targowa zmieni swoje oblicze

Hala Targowa zmieni swoje oblicze

Firma MK-BUD z Białegostoku złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na „Przebudowę zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury wraz z jej wyposażeniem”. Opiewa ona na kwotę 12.850.000 zł. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcą i pod koniec kwietnia br. będą mogły rozpocząć się prace, które potrwają do końca sierpnia 2019 roku.

Chociaż najkorzystniejsza ze złożonych ofert przekracza środki, jakie zostały założone na realizację tej inwestycji, to jednak władze miasta zamierzają brakującą kwotę wygospodarować z własnego budżetu. – Jestem przekonany, że wreszcie uda nam się zmienić wygląd i funkcjonalność tego obiektu, co przyczyni się do ożywienia tej części miasta – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na realizację przedsięwzięcia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dofinansowanie w wysokości prawie 10 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W podziemiu przebudowanego budynku planuje się przeznaczenie pomieszczeń na salę wielofunkcyjną do podejmowania działań interdyscyplinarnych, toalety, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze utworzona zostanie sala wielofunkcyjna z zapleczem, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej, toaleta publiczna i szatnie. W przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych. Na piętrze mają zostać zlokalizowane sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol wystawienniczy z komunikacją, a także antresole.

 

UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Hala Targowa zmieni swoje oblicze”

  1. sasin

    Może wreszcie przestanie straszyć łudzi.

  2. Sebek

    Taki zabytek w takim stanie i to na Starówce

Leave a Comment