Gwiazdkowa metamorfoza Łomży [FOTO]

Gwiazdkowa metamorfoza Łomży

Już 1 grudnia Łomża po raz kolejny rozbłysła świątecznym blaskiem. Odświętnego charakteru nadały miastu modne, przestrzenne, świetlne figury, które pojawiły się na Starym Rynku. Na plac powraca rozświetlony pociąg i ukochany przez mieszkańców miś Łomżatek. Jednak w tegorocznej iluminacji, uruchomionej przez Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wspólnie z dziećmi, nie zabrakło także nowości.

– Radość dzieci i pozytywna opinia mieszkańców powodują, że z roku na rok upiększamy nasze miasto w okresie świątecznym. Szczególnie widać to na Starym Rynku, gdzie jego wygląd zmienił się w ciągu ostatnich trzech lat nie do poznania. Są to działania, które mają służyć naszym mieszkańcom, również tym najmłodszym – podkreśla Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Do świetlnych atrakcji Starego Rynku w tym roku dołączyła między innymi przestrzenna, wysoka na 3,5 metra bombka, mieniąca się ponad 5 tysięcy czerwonych lampek, ufundowana przez firmę PEPEES S.A. Każdy amator świątecznych ujęć może zrobić zdjęcie w jej wnętrzu. Największą niespodzianką dla najmłodszych i nie tylko będzie z pewnością kolorowy, apetyczny, piernikowy domek, ozdobiony cukierkami i śnieżnym lukrem, rozświetlony ponad 13 tysiącami migoczących punktów świetlnych. Tuż obok stanęła specjalna, świecąca dekoracja z choinką oraz życzeniami „Wesołych Świąt”, która nada uroku wyjątkowym, świątecznym fotografiom. Pozując do zabawnego zdjęcia będzie można wcielić się w rolę wesołego Świętego Mikołaja albo jego pomocnika – skrzata w świetlistej czapce z pomponem, pilnie strzegącego świątecznych prezentów.
Do centralnego punktu miasta powróciły także znane i lubiane zimowe dekoracje: 3-metrowy Łomżatek, srebrzysty miś w niebieskim szaliku oraz bajkowy pociąg – z lokomotywą i dwoma wagonami. – Duże, wolnostojące, świetlne ozdoby to aktualnie najgorętszy światowy trend w tworzeniu świątecznej iluminacji miast – mówi Rafał Jarczyński z firmy Multidekor, która zaprojektowała i realizuje świąteczną metamorfozę Łomży. – Są doskonałą okazją do tego, by utrwalić piękno zimowej Łomży na licznych fotografiach, którymi tak chętnie dzielimy się w mediach społecznościowych.
Świetlne dekoracje zostaną również zamontowane wzdłuż miejskich dróg i chodników, na głównych placach i skwerach. W tym roku pojawi się również zupełnie nowa projekcja na elewacji Ratusza. Od 1 stycznia na fasadzie budynku wyświetlany będzie oficjalny logotyp, promujący 600-lecie nadania Łomży praw miejskich.
Multidekor, odpowiedzialny za świetlną, świąteczną metamorfozę Łomży, to polska firma, która jest liderem na rynku zimowych iluminacji i dekoracji świątecznych. Ma na swoim koncie ponad tysiąc realizacji dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie.

 

Gwiazdkowa metamorfoza Łomży

Gwiazdkowa metamorfoza Łomży

Gwiazdkowa metamorfoza Łomży

Gwiazdkowa metamorfoza Łomży

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment