Grupa Ratownicza “Nadzieja” z dofinansowaniem

Trzydzieści tysięcy złotych dofinansowania z budżetu miejskiego otrzyma Grupa Ratownicza SPR “Nadzieja”. Radni przychylili się do wniosku Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Środki trafią na modernizację bazy wyjazdowej karetek ratunkowych.

To kolejne wsparcie jakie otrzyma stowarzyszenie zajmujące się udzielaniem pierwszej pomocy. Jesienią ubiegłego roku Miasto Łomża współfinansowało zakup ambulansu ratunkowego, przeznaczając na ten cel 75 tys. zł. – Cieszę się, że nasze działania są dostrzegane przez władze miejskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni, dzięki temu możemy dbać o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców Łomży, ale i całego regionu – podkreślał niejednokrotnie ks. Radosław Kubeł, koordynator SPR “Nadzieja”. Podczas sesji nawiązał do zdarzenia z grudnia 2016 r. kiedy ratownicy w trudnych warunkach atmosferycznych w ciągu zaledwie 40 minut przetransportowali ciężko chorego pacjenta do szpitala w Białymstoku. – To jest znak pewnego zaangażowania. My nie jesteśmy “darmozjadami” – zaznaczał. – Pracujemy na siebie. Ale są pewne sprawy, kiedy musimy poprosić Państwa o pomoc. Reszta należy już do ochotników, do zawodowców, do ludzi którzy dla nas pracują – mówił ks. Kubeł. Otrzymana kwota zostanie przeznaczona na modernizację drzwi garażowych na bazie wyjazdowej karetek ratunkowych.

Grupa Ratownicza “Nadzieja” powstała w 2008 r. Jest jednostką organizacyjną działającą przy Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom “Nadzieja” w Łomży, która w ramach swoich zadań ustawowych i statutowych obowiązana jest do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Członkowie grupy zabezpieczają także imprezy masowe, uczestniczą w wielu pokazach i szkoleniach propagujących ratownictwo medyczne. W ubiegłym roku ratownicy podjęli 456 interwencji wyjazdowych, pomagając 990 osobom poszkodowanym w wypadkach.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

4 Thoughts to “Grupa Ratownicza “Nadzieja” z dofinansowaniem”

 1. szoferek

  Super im należy się

 2. Kit

  Z tacy jeszcze im za mało!

 3. szoferek

  Kitek poczytaj sobie co ta Grupa robi!

 4. szoferek

  A jak zrozumiesz to wtedy się wypowiadaj!

Leave a Comment