Grupa przestępcza rozbita – śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży [AUDIO]

Grupa przestępcza rozbita - śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży

Na co najmniej 6,5 mln złotych strat naraziła Skarb Państwa zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez funkcjonariuszy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży. Przestępcy działający w warszawskiej spółce z branży budowlanej wyłudzali podatek VAT przy użyciu fikcyjnych faktur.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy KAS wynika, że w latach 2015-2016 przestępcy pod przykrywką spółki wykonującej prace zbrojarskie w kilku województwach obniżali swoje zobowiązania podatkowe przy użyciu fikcyjnych faktur. W celu utrudnienia wykrycia procederu stworzyli m.in. łańcuch kilku podwykonawców.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego przerwali przestępczą działalność grupy dokonując zatrzymań i przeszukań w pięciu miejscach na terenie trzech województw. Zabezpieczono majątek podejrzanych, dokumentację księgową, komputery i nośniki pamięci.

Grupa przestępcza rozbita - śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczania nieprawdy w dokumentach oraz naruszeń kodeksu karnego skarbowego usłyszały do tej pory trzy osoby, w tym główny organizator procederu, którego zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Łomży. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Powyższe przestępstwa zagrożone są karą 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawa jest w toku i ma charakter rozwojowy.

Posłuchaj wypowiedzi nt. rozbicia grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT.mp3 (2 MB )

 

Źródło: IAS w Białymstoku

Related posts

One Thought to “Grupa przestępcza rozbita – śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży [AUDIO]”

  1. szoferek

    To w Polsce chyba jedyny sposób by czegoś się dorobić.

Leave a Comment