Gościniec zakończył “Łomżyńskie wakacje”

Występy muzyczne popularnych polskich wykonawców oraz rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego “Zasmakuj w Łomży” znalazły się w programie “Gościńca Łomżyńskiego” – ostatniego punktu tegorocznych “Łomżyńskich wakacji”. Na scenie przy ul. Zjazd zaprezentowali się m.in. Michał Szczygieł i zespół Łąki Łan. Gwiazdą wieczoru była Sylwia Grzeszczak, autorka takich przebojów jak “Małe rzeczy”, “Pożyczony” czy “Sen o przyszłości”.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Magda Sinoff z zespołem muzyków i instrumentalistów oraz studiem wokalnym eMDeK. Łomżyńska wokalistka zaprezentowała utwory z gatunku muzyki pop i blues. Następnie wystąpił finalista programu The Voice of Poland 2017 Michał Szczygieł. Jest on znany przede wszystkim z wydanego w marcu 2018 r. singla “Nic tu po mnie”, który dotarł do drugiego miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. – W takich miejscach, jak tutaj w Łomży fajnie się gra, bo jest publiczność, która siedzi w miejscu do tego przeznaczonym, ale również, kto chce może podejść pod scenę – mówił młody wykonawca po zakończeniu swojego występu na muszli koncertowej.

Po nim przed łomżyńską publicznością zadebiutował zespół Łąki Łan. Artyści z tej formacji zagrali połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku. Warto dodać, że muzycy zostali wybrani na życzenie mieszkańców w głosowaniu internetowym. Po zachodzie słońca tegoroczny “Gościniec Łomżyński” uświetnił występ Sylwii Grzeszczak – urodzonej w Poznaniu piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. Będące jej autorstwa utwory “Małe rzeczy”, “Sen o przyszłości”, “Pożyczony”, czy “Tamta dziewczyna” osiągnęły milionowe liczby wyświetleń na Youtube, stając się z miejsca niekwestionowanymi przebojami.

– “Gościniec Łomżyński” to zakończenie tegorocznych wakacji. W tym roku zorganizowaliśmy wyjątkową liczbę koncertów. Myślę, że każdy z mieszkańców znalazł coś dla siebie. To pokazuje, że warto organizować muzyczne wydarzenia w Łomży, gdyż cieszą się one bardzo dużą frekwencją. Symboliczne pożegnanie wakacji z Sylwią Grzeszczak to potwierdza – mówił podczas imprezy prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, dodając, że projekt “Łomżyńskich wakacji” został w tym roku wzbogacony o kilka nowych propozycji i będzie kontynuowany w latach następnych.

Ponadto koncert był również miejscem, gdzie przekazane zostały nagrody dla laureatów konkursu kulinarnego „Zasmakuj w Łomży”. Czeki pieniężne w wysokości 500, 1000 i 2000 zł mistrzom lokalnej kuchni wręczył zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Najsmaczniejsza okazała się potrawa “Gęś na kapuście” przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Konarzycach, wyprzedzając dania “Rejbak kurpiowski” i “Babka ziemniaczana”. – Przygotowaliśmy gęś, bo była w przeszłości podstawą w naszym jadłospisie. Chcieliśmy podkreślić znaczenie potraw z gęsi, żebyśmy zaczęli sięgać do tego typu dań, a także z kaczek oraz indyków, ponieważ jest to bardzo dobre pożywienie – mówiły zwyciężczynie konkursu “Zasmakuj w Łomży”.

tekst i fot. Łukasz Chełchowski

Related posts

Leave a Comment