Gościniec Łomżyński – Zasmakuj w Łomży

Gościniec Łomżyński - Zasmakuj w Łomży

Gwarantowany przepis na dobrą imprezę? Świetna muzyka i doskonałe jedzenie. Ten sprawdzony wzorzec wykorzystamy w przedostatni piątek wakacji, 24. sierpnia, zapraszając łomżyniaków i gości na Gościniec Łomżyński – Zasmakuj w Łomży. Pożegnajmy wakacje w dobrym stylu!

Do amfiteatru przy ul. Zjazd zapraszamy na godz. 18.00. Zaczynamy koncertem Łukasza Łyczkowskiego – zwycięzcy ósmej edycji The Voice of Poland. Jego rockowe brzmienie (Łukasz porównywany jest do legendarnego Ryśka Riedla z zespołu Dżem) rozbudzi publiczność i przygotuje na dalszą ucztę muzyczną.
Na scenie wystąpią też rockmani spod znaku Happysad. Autorzy takich hitów jak „Zanim pójdę” czy „Ciało obce” dadzą godzinny koncert.
Gwiazdą koncertowego wieczoru będzie Michał Szpak – jedna z najciekawszych osobowości muzycznych ostatnich lat. Jego muzyka, inspirowana brzmieniem lat ’80-tych i ’90-tych, budzi tyle samo emocji, co oryginalne kreacje sceniczne artysty. Koncert Michała Szpaka rozpocznie się ok. 21.00.
Gościniec będzie też okazją do wręczenia nagród laureatom Konkursu Kulinarnego „Zasmakuj w Łomży”. Do połowy sierpnia uczestnicy mogli nadsyłać receptury tradycyjnych i regionalnych potraw ziemi łomżyńskiej. To zabawa kulinarno- historyczna, bo pochodzenie przepisu trzeba było udowodnić, załączając np. zdjęcie przepisu z zeszytu babci, przytaczając historię powstania i przekazywania receptury i wykazując, że dania powstające według wskazówek są przygotowywane od pokoleń. Jest o co powalczyć, bo nagroda dla laureata pierwszego miejsca to aż 2.000 złotych!
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na scenie Gościńca Łomżyńskiego – Zasmakuj w Łomży, a nagrody wręczy laureatom prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski.

 

MDK-DŚT Łomża

Related posts

Leave a Comment