Godzina wychowawcza z Prezydentem – gratulacje dla młodego bohatera

Bohater Łomża

Dzięki jego czujności i błyskawicznej reakcji nie doszło do większej tragedii. Mowa o dwunastoletnim Krystianie Bochińskim, który pod koniec ubiegłego roku uratował życie swoim bliskim oraz mieszkańcom kamienicy przy ul. Dwornej. Chłopak otrzymał list gratulacyjny i iPada od Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9 – podczas godziny wychowawczej, na którą zaproszony został włodarz miasta.
– Cieszą się, że mam okazję Cię poznać. W imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców Łomży gratuluję Ci wspaniałej postawy, która przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia. Mimo młodego wieku wykazałeś się wielką dojrzałością. Jestem dumny, że wśród młodego pokolenia mieszkańców naszego miasta są takie osoby. Twój wyczyn jest godny naśladowania dla wszystkich łomżan – gratulował Krystianowi Mariusz Chrzanowski.

Chłopak wraz z rodzicami mieszka w kamienicy przy ulicy Dwornej. Feralne zdarzenie miało miejsce w nocy z 25 na 26 grudnia ubiegłego roku, w święta Bożego Narodzenia.
W domu było pełno dymu, taka mgła – opisuje.
– Obudziłem natychmiast rodziców. Uchyliliśmy okno, posprawdzaliśmy z tatą instalacje. Później wyszliśmy na korytarz. A tam tego dymu było jeszcze więcej – kontynuuje dwunastolatek.
Okazało się, że ogień dochodzi tuż zza ściany. Paliło się u sąsiadów państwa Bochińskich.
W wyniku zatrucia czadem zginęły trzy osoby. Jednak dzięki szybkiej reakcji Krystiana nie doszło do większej tragedii. Życie mogli bowiem stracić pozostali mieszkańcy kamienicy.

Podczas godziny wychowawczej Prezydent przekazywał szóstoklasistom, jak ważne jest kształtowanie postaw społecznych od najmłodszych lat. Dzieci otrzymały również specjalne kolorowanki nawiązujące do zbliżającego się jubileuszu 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży oraz opaski odblaskowe.
– Chcę, abyście się czuli w Łomży bezpiecznie. Elementy odblaskowe są niezwykle ważne. Pomagają dbać o to bezpieczeństwo. Są to opaski z logo naszego miasta. Mam nadzieję, że jeżeli pojedziecie nawet gdzieś dalej, to będziecie je z dumą nosili – zwracał się do uczniów.

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment