Godzina dla Ziemi WWF w Łomży

Godzina dla Ziemi WWF Łomża

W najbliższą sobotę 25 marca 2017r. Miasto Łomża po raz kolejny weźmie udział w ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi WWF, wygaszając o 20:30 na jedną godzinę światła w łomżyńskim Ratuszu oraz budynkach miejskich jednostek organizacyjnych. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, ma zwrócić uwagę na zagrożenia, które czyhają na bogactwa przyrodnicze doliny Wisły oraz jej naturalny bieg i unikatowy charakter.
Godzina dla Ziemi WWF jest akcją, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie i zachęca do godzinnego wyłączenia świateł i urządzeń elektrycznych. W roku 2016 aż 178 państw z całego świata przyłączyło się do tej inicjatywy. Godzina dla Ziemi to przede wszystkim lekcja dbania o środowisko naturalne i nie chodzi w niej tylko o jednorazowe wygaszenie świateł, ale o to, by stale pamiętać o planecie, szanować ją i dbać o nią.
Na prośbę Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego udział w tym wielkim ekologicznym święcie, oprócz Urzędu Miejskiego, zadeklarowała też większość publicznych placówek oświatowych. Przedszkola, szkoły i bursy szkolne na symboliczną godzinę wygaszą światła w swoich budynkach oraz halach sportowych. W akcję włączą się także min.: Dom Pomocy Społecznej, który wygasi oświetlenie w pomieszczeniach administracji, pralni, kuchni oraz na terenie ogrodu terapeutycznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży wyłączając światła w budynku administracyjnym i warsztatowym przy ul. Spokojnej 9, czy ZGO Sp. z o.o., który wyłączy oświetlenie w budynku administracyjnym i hali sortowni na Składowisku w Czartorii. Udział w akcji zadeklarowały także: Park Przemysłowy Łomża, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, Filharmonia Kameralna, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży, Teatr Lalki i Aktora, Miejska Biblioteka Publiczna, MPEC oraz MPWiK.
Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski zachęca do udziału w przedsięwzięciu również mieszkańców miasta. – Zapraszam wszystkich do przyłączenia się do tej największej na świecie akcji ekologicznej i wygaszenia w najbliższą sobotę 25 marca 2017 r. na jedną godzinę od 20:30 do 21:30 sprzętów elektronicznych oraz oświetlenia swoich mieszkań, domów i posesji. Dla nas to niewielki wysiłek, a planeta może zyskać wiele – mówi. Więcej o akcji Godzina dla Ziemi WWF można dowiedzieć się pod adresem: www.godzinadlaziemi.pl.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment