Godzina dla Ziemi w Łomży

Godzina dla Ziemi w Łomży

Miasto Łomża po raz kolejny włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi”, organizowaną przez Fundację WWF. W sobotę 24 marca br. w godzinach 20:30-21:30 wyłączone zostanie podświetlenie Ratusza. Świata zgasną też w większości miejskich placówek. Prezydent Mariusz Chrzanowski zachęca również mieszkańców, aby także przyłączyli się do akcji, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Ratujmy Serce Karpat”.

Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach. W tym roku 24 marca na całym świecie o godz. 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. Idea Godziny dla Ziemi WWF jest bardzo prosta: Wyłącz światło – włącz działanie planety, która daje nam, ludziom, życie. Globalna akcja Godzina dla Ziemi WWF inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku w Polsce światła zgasną dla Puszczy Karpackiej.
Region Karpat został uznany przez WWF za jedno z 200 najcenniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Dlatego przyroda tego obszaru zasługuje na szczególną ochronę. Fundacja WWF Polska rozpoczyna właśnie tegoroczną edycję, największej ekologicznej akcji na świecie Godziny dla Ziemi WWF pod hasłem: „Ratujmy serce Karpat”. Wszystkie działania kampanii poświęcone będą tematowi ochrony Puszczy Karpackiej. Ambasadorzy i zarazem mieszkańcy Karpat: ryś, wilk, niedźwiedź, żbik i sóweczka symbolicznie wyruszają w Polskę by bić na alarm i przekonać Polaków do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. To właśnie w Puszczy Karpackiej są jedne z ostatnich w Europie fragmentów lasów o naturalnym charakterze, dlatego musimy zachować je dla przyszłych pokoleń i zagwarantować im prawną ochronę.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment