Gala Armia Fight Night ponownie odbędzie się w Łomży

Gala Armia Fight Night ponownie odbędzie się w Łomży

Prawie równo po roku powróci do Łomża gala sportów walki organizacji Armia Fight Night. W piątek, 5 kwietnia 2019 r., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Ks. Anny zobaczymy cztery pojedynki półzawodowe z udziałem zawodników z naszego miasta oraz dziesięć walk zawodowych. W walce wieczoru, w obronie mistrzowskich szabli wystąpi Patryk Surdyn z Black Horse MMA Łomża, a jego przeciwnikiem będzie Jakub Wikłacz z klubu Arrachion Olsztyn. Obaj zawodnicy stanęli po raz pierwszy naprzeciwko siebie podczas konferencji prasowej w łomżyńskim Ratuszu.

Patryk Surdyn kolejny raz zaprezentuje swoje umiejętności przed łomżyńską publicznością. – Wracam do własnego miasta, przed własną publiczność jako mistrz organizacji Armia Fight Night i cieszę się, że będę miał możliwość zawalczenia z tak dobrym rywalem – powiedział Patryk Surdyn przypominając, że będzie to jego czwarte starcie dla tej federacji, a trzy wcześniejsze pojedynki kończyły się jego zwycięstwem. Dały mu one pod koniec 2018 roku mistrzowską szablę, którą teraz  będzie starał się mu odebrać olsztynianin Jakub Wikłacz. – Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł stoczyć pojedynek na takiej gali, z takim zawodnikiem i w takim mieście. Jest to dla mnie ogromna motywacja i wiem, że miasto, ludzie oraz sama organizacja stworzą niesamowitą atmosferę na tej gali. Dlatego bardzo mocno się przygotowuję, żeby dać jak najlepszą walkę i wygrać ten pojedynek – deklaruje Jakub Wikłacz.

– Łomża w poprzednim roku była miejscem, w którym odbywały się wielkie wydarzenia sportowe. Były one transmitowane w telewizjach ogólnokrajowych. Jesteśmy dumni z tego, że wizerunek naszego miasta w ostatnim czasie się zmienił i możemy się tym szczycić – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta dodawał, że jedną ze znaczących imprez była m.in.  gala MMA Armia Fight Night, zorganizowana przeszło rok temu w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich. – Cieszymy się z tego, że również i w tym roku będziemy mogli podziwiać zawodników w oktagonie. Dla mnie jako prezydenta miasta ważne jest to, że w tych walkach wezmą udział zawodnicy łomżyńskich klubów. MMA jest sportem niezwykle popularnym. Widzimy rozwój naszych lokalnych klubów w tej dyscyplinie – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, zapraszając mieszkańców za pośrednictwem mediów do uczestniczenia w tym sportowym wydarzeniu.

Filip Bątkowski z Federacji Armia Fight Night podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji gali w Łomży. – To miasto sprzyja sportowi. Są tutaj wspaniałe kluby, zawodnicy i trenerzy. To coś wielkiego, że udaje się przyjeżdżać do takich miejscowości jak Łomża i organizować wspólnie takie wydarzenia, zarówno sportowe jak i patriotyczne. Chcemy promować sport w wojsku oraz w regionie. Robiąc takie imprezy jak ta, możemy pomagać wielu osobom, promować sport, miasto i region – mówił Filip Bątkowski wyrażając nadzieję, że druga gala wojskowej federacji w Łomży nie będzie ostatnią. Na koniec zwrócił się do zawodników, którzy nad Narwią stoczą walkę wieczoru. – Życzę wam panowie, aby wygrał lepszy. Żebyście obydwaj w przyszłości znaleźli się w największych światowych organizacjach i pokazywali, że z polskich miast, mniejszych miejscowości, można wypłynąć na szerokie wody i rywalizować z najlepszymi – mówił do Patryka Surdyna i Jakuba Wikłacza.

Głos zabrała również poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, która wspiera organizowane w Łomży gale sportów walki. – Miałam okazję na żywo oglądać walkę Patryka Surdyna w Siedlcach, a dzisiaj jeszcze raz mu gratuluje znakomitego sukcesu. Ściskam kciuki za wszystkich naszych zawodników, dzięki nim możemy mieć powody do dumy – mówiła posłanka ziemi łomżyńskiej, która nawiązała również do ostatniego spotkania z gen. Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. – Rozmawialiśmy o organizacji gal mieszanych sztuk walki we wschodnich rejonach naszego kraju. Pomysł był taki, aby w każdym województwie odbyła się taka gala przynajmniej raz w roku. Powiem szczerze, że na moją prośbę ta gala odbywa się w Łomży. Zasługujemy na to, aby odbywała się tutaj. Żołnierz powinien być przygotowany do walki nie tylko z bronią, ale i wręcz. Gala MMA Armia Fight Night promuje upowszechnianie sportów walki w wojsku. A jak wiemy, w Łomży tego wojska nam niebawem przybędzie – powiedziała Bernadeta Krynicka.

Na kwietniowej gali w Łomży wystąpi również doświadczony karateka Maciej Tercjak, reprezentujący obecnie klub Hunter Kickboxing Łomża. – To zmiana dyscypliny w moim wykonaniu, przejście z karate kyokushin na sporty uderzane. Dodatkowo w Łomży, moim rodzinnym mieście, co jest dla mnie wielkim zaszczytem i bardzo dużym szczęściem, że wydarzy się to właśnie w tym miejscu – podkreśla Maciej Tercjak, nie ukrywając chęci wykorzystania jak najlepiej szansy, która się  przed nim otwiera. 

Bilety na galę można zakupić w Kinie Millenium oraz za pomocą portalu www.eventim.pl.

Karta walk Armia Fight Night 5 Łomża
10. MMA 61 kg: Jakub Wikłacz (8-2-1) vs. Patryk Surdyn (4-0)
9. MMA 77 kg: Yanis Cherufa (7-3)  zast. Emmanuel Dawa (7-3) vs.  Tomasz Jakubiec (9-2)
8. MMA 80 kg: Dominik Chmiel (8-6) vs Jacek Bednorz (6-4-1)
7. MMA 61 kg: Piotrek Kamiński (3-3) vs. Mansur Azhiev (2-0)
6. K1 77 kg: Alan Kwieciński – Roger Garbaczewski
5. MMA 77 kg: Kamil Dołgowski (4-0) vs. Karol Skrzypek (4-0, 4 KO) 
4. MMA 70 kg: Artur Pawlik (2-3) vs. Maciej Kierzkowski (1-1)
3. MMA 70 kg: Kamil Goral vs Norbert Daszkiewicz 
2. MMA 120 kg: Mateusz Baron (0-1) vs Sławek Rawiński (0-1)
1. K1 63 kg: TBA. vs Maciej Tercjak

pro-am
4. Dominik Tkaczyk (Albert) vs. Krystian Nosek (Fight Club Łomża) – 66 kg
3. Kacper Capała (Forca Dęblin) vs. Patryk Wieryszko (Black Horse MMA Łomża) – 70 kg,
2. Marek Samociuk (Dziki Wschód) vs. Adrian Kozłowski (Black Horse MMA Łomża) – 84 kg, 
1. TBA vs. Piotr Arnista (Black Horse MMA Łomża) – 77 kg.

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Gala Armia Fight Night ponownie odbędzie się w Łomży”

  1. sytek

    Kto za to zapłaci???

Leave a Comment