Film o kanadyjskiej malarce w Kino Galeria

Film o kanadyjskiej malarce w Kino Galeria

Swoją drogę artystyczną zaczęła od sprzedaży ręcznie malowanych kartek bożonarodzeniowych, które dorzucała (po 25 centów)… do ryb sprzedawanych przez męża. To on zauważył talent żony, zainwestował w farby i motywował malarkę do pracy. Tak Maud Lewis zaczęła malować w ich domu: na ścianach, drzwiach, blachach do pieczenia… Na film opowiadający o drodze artystycznej kanadyjskiej malarki, zapraszamy do Kino Galeria w Galerii pod Arkadami.

W rolę Maud Lewis wcieliła się Sally Hawkins, jej męża Everetta zagrał Ethan Hawke. Oboje otrzymali nagrody za role w „Maudie”. Film w reżyserii Aisling Walsh został też nagrodzony za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.
„Maudie” to drugi film, jaki Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych chce pokazać w uruchomionym w październiku projekcie pod nazwą Kino Galeria. Pokazy w Kino Galeria będą obywały się raz w miesiącu w Galerii pod Arkadami, zamienionej tego dnia w salę projekcyjną.
Kino Galeria to koncept na kino studyjne. Nie jest konkurencją dla profesjonalnych kin. Nie ma w nim pluszowych foteli i dostosowanej akustycznie sali. Jednak jego atutem są filmy niszowe, nieobecne w dużych kinach ze względu na niski potencjał komercyjny.

„Maudie” w Kino Galeria będzie można obejrzeć 5. grudnia (środa) o 19.00. Bilety (w cenie 5 zł) można kupić w MDK- DŚT i w Galerii pod Arkadami.

Related posts

Leave a Comment