Festyn Zdrowia w Zespole Szkół Specjalnych

Festyn Zdrowia w Zespole Szkół Specjalnych
W dniu 30 maja 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży odbył się Festyn Zdrowia, który był podsumowaniem działań realizowanego w placówce projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”.

Impreza rozpoczęła się inscenizacją szkolnej drużyny „Zdrowomaniaków”. Następnie odbyła się projekcja filmu  z cyklu „Śmietnik w mojej głowie”. Dalej temat zdrowego żywienia rozwinęła pani dietetyk z firmy Natur House w ciekawej prelekcji.
Nie zabrakło również sportowych wyzwań. Instruktorka fitness poprowadziła wspólną rozgrzewkę na szkolnym boisku. Po aerobiku najmłodsi  tancerze klubu AKAT z Łomży przenieśli uczniów szkoły w rytm tańców latynoamerykańskich i standardowych.
Niezwykłą siłę zaprezentowali Mistrz Polski w „Strongman”  Grzegorz Łaniewski i Mistrz Polski  w Trójboju Marek Czajkowski. W wydarzeniu uczestniczyli również trenerzy siłowni PRO-Fitness, którzy  dzielnie  instruowali uczniów jak wykonywać  ćwiczenia kształtujące  ramiona, uda i pośladki.
Uczestnicy festynu mieli też możliwość dokonania analizy składu ciała  i mogli zasięgnąć porady dietetyka z gabinetu „DIETIKA”.

Festyn Zdrowia w Zespole Szkół Specjalnych

Na stoiskach szkolnych ze zdrową żywnością można było samemu przygotować napój witaminowy ze świeżych owoców i warzyw, zaś uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr7 w Łomży zaprezentowali sztukę carvingu.
Najmłodsi skorzystali z jazdy konnej dzięki Stowarzyszeniu Quźnia Dzieciom, a także  wzięli udział w zabawach sensorycznych pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkól Specjalnych.
W Festynie uczestniczyli również: Poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Hanna Gałązka, radna Irena Gorzoch, dyrektor BOŚ Marek Mogielnicki, dyrektor DPS Krzysztof Jankowski oraz były doradca Prezydenta Łomży Mariusz Giełgut.
Tak dobra zabawa nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów:  Poseł na Sejm Bernadety Krynickiej, Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego S.C Sękacz w Piątnicy, Firmy Dantex, OSM w Piątnicy, Sklepu Spożywczego SMAKOSZ Krzysztofa Niekrasz, Sadu Państwa Wykowskich.

Tekst i foto: Edyta Darmetko / Zespół Szkół Specjalnych

Related posts

Leave a Comment