Elektroniczne ułatwienia dla mieszkańców Łomży

Elektroniczne ułatwienia dla mieszkańców Łomży

Od kilku tygodni mieszkańcy Łomży mogą korzystać z bezpłatnych aplikacji mobilnych, ułatwiających korzystanie z komunikacji miejskiej. Dzięki nim poprzez smartfony można już zakupić bilety MPK oraz sprawdzić, za ile minut na dany przystanek przyjedzie konkretny autobus. – Po aplikacji dotyczącej odbioru odpadów komunalnych to kolejna innowacja na miarę dzisiejszych czasów – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

1. System dynamicznej informacji pasażerskiej o odjazdach autobusów MPK
5 października uruchomiony został  system dynamicznej informacji pasażerskiej działający w oparciu o serwis internetowy kiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie MPK uzyskali dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.
Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:
– odwiedzając stronę internetową lomza.kiedyprzyjedzie.pl oraz  korzystając z jej mobilnej wersji z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie).
– instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android:
(play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid)
lub Windows Phone:
(www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0)

2. Zakup biletów MPK  w aplikacji mobilnej
Od 3 września bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Łomży można zakupić przy użyciu darmowej aplikacji mobilnej mPay. Pasażerowie korzystający z rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena wybranych biletów wynosi tylko 1 zł.  Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MPK.

3. Informacje o odbiorze odpadów komunalnych na aplikacji mobilnej
Mieszkańcy Łomży mogą też korzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej, dotyczącej odbioru odpadów komunalnych “KIEDY WYWÓZ”. Aplikacja funkcjonuje na urządzeniach typu smartfon działających na systemach operacyjnych: iOS, Android, Windows 7 i Windows 8. Aplikację można pobrać nieodpłatnie poprzez App Store, Google Play, Windows Store.
Poprzez aplikację właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej otrzymują szczegółowy harmonogram odbioru odpadów dla swojej ulicy. Otrzymają też powiadomienia dzień wcześniej o odbiorze określonego rodzaju odpadów. W aplikacji znajdują się też informacje o punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) oraz z zakresu edukacji ekologicznej.

 

UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Elektroniczne ułatwienia dla mieszkańców Łomży”

  1. janka87

    Super tylko jeszcze światła z sekundnikiem i prawdziwie 21 wiek zawita do Łomży.

  2. szoferek

    Kiedy.Przyjedzie zajebista apka.

Leave a Comment