“Ekonomik” upamiętnił trzy ważne daty

"Ekonomik" upamiętnił trzy ważne daty

Na fasadzie budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości, 600-lecie nadania Łomży praw miejskich oraz 112. rocznicę powstania szkoły. Symbolicznego odsłonięcia dokonał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

Jak powiedział dyrektor ZSEiO nr 6 Paweł Drożyner, tablica powstała dzięki hojności wieloletnich przyjaciół szkoły. – “Ekonomik” to miejsce, które zawsze nie tylko kształciło, ale przygotowywało młodzież do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym – podkreślał podczas uroczystości.

Przez ponad sto lat mury szkoły opuściło kilkanaście tysięcy absolwentów. Jednym z jej uczniów w latach 1914-1916 był Stefan Wyszyński, późniejszy kardynał i prymas Polski. Wówczas placówka nosiła nazwę Prywatnej Męskiej Szkoły Handlowej i podobnie jak dziś, podtrzymywała polskie tradycje narodowe.

Granitową tablicę upamiętniającą patriotyczną historię szkoły, odsłonił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważną rolę ZSEiO nr 6 odgrywa w życiu miasta i jego historii.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment