Dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne [VIDEO]

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne [VIDEO]

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży realizują działania „Nie bądźmy obojętni”. Zwłaszcza teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera, działania te są zintensyfikowane. Mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem. Są to między innymi opuszczone i niezabezpieczone posesje czy altanki działkowe. Zawiadamiajmy służby widząc, że ktoś potrzebuje pomocy!

Dzielnicowi z łomżyńskiej komendy, realizując działania w ramach zimowej akcji pn. „Nie bądźmy obojętni” każdego dnia odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Są to przede wszystkim niezabezpieczone pustostany, altanki działkowe czy też klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

Funkcjonariuszy łomżyńskiej Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży we wspólnych działaniach wspierają także ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Strażnicy Miejscy oraz studenci z PWSiP w Łomży (czytaj też tu).

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę “bezdomność” i zaznaczając to miejsce na mapie. Miejsce takie zostanie dokładnie sprawdzone, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań prewencyjnych „Nie bądźmy obojętni”.

Funkcjonariusze apelują także o reakcję w przypadku zauważenia osoby znajdującej się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu – zwłaszcza gdy leży lub ma problemy z poruszaniem się. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment