Dr Emilian Kudyba doceniony

Dr Emilian Kudyba doceniony

Łomżyński społecznik dr Emilian Kudyba zajął trzecie miejsce w kategorii “samorządność i społeczność lokalna” plebiscytu “Osobowość Roku 2018”, który zorganizowały regionalne dzienniki Gazeta Współczesna i Kurier Poranny. Kapituła doceniła go za działalność społeczną oraz rozwój międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii.

– W życiu bywa tak, że najbardziej cieszą nagrody i wyróżnienia, których się nie spodziewamy. I tak jest w tym przypadku. Otrzymana statuetka jest dla mnie ważna i wzruszająca, bowiem potwierdza sens, słuszność moich działań. Dziękuję szacownej kapitule za nominację oraz wszystkim tym, którzy głosowali na mnie i sprawili, że mogę tu dzisiaj być z Państwem – powiedział Emilian Kudyba podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 marca w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Emilian Kudyba jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie. To były zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Łomży i międzynarodowy autorytet do spraw higieny żywności. W mieście nad Narwią mieszka od blisko 40 lat, angażując się w działania społeczne i kulturalne. Jest m.in. inicjatorem “Europejskiego Dnia Sąsiada”, organizowanego nieprzerwanie od 2006 roku na osiedlu Maria.

W kategorii “samorządność i społeczność lokalna” zwyciężył Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku, drugie miejsce zajęła Izabela Randzio, kierownik CIS z powiatu grajewskiego. Wyróżnienie dla Emiliana Kudyby, to nie jedyny łomżyński akcent podczas finałowej gali plebiscytu. Trzecią lokatę w kategorii “działalnoś społeczna i charytatywna” zajęła bowiem Emilia Mlinowska-Rafałowska, pielęgniarka ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Plebiscyt zorganizowały wspólnie dwa największe dzienniki województwa podlaskiego Gazeta Współczesna i Kurier Poranny.

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Dr Emilian Kudyba doceniony”

  1. Ela

    Brawo Panie Emilianie

Leave a Comment