Dodatkowe środki na remont Niemcewicza

Dodatkowe środki na remont Niemcewicza

Prawie 775 tys. zł dofinansowania z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego otrzyma dodatkowo Miasto Łomża na remont ul. Niemcewicza. Środki pochodzą z “Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.

Dotacja na remont ulicy Niemcewicza, wynosi teraz 1 857 261,98 zł i stanowi 32 proc. wartości całej inwestycji. Jest to też 80 % wydatków kwalifikowalnych na rok 2018. – W ostatnich tygodniach mówiłem, że ta dotacja może zostać zwiększona. Cieszę się, że rozmowy przyniosły efekt i tak się stało – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, podkreślając, że jest to jedno z priorytetowych zadań, chociażby ze względu na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Publicznych Przedszkoli nr 14 i 15. Dodaje, że w następnym roku miasto będzie się starało o kolejne dofinansowanie i dziękuje za przychylność wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu oraz poseł Bernadecie Krynickiej.

Zakres remontu ulicy Niemcewicza obejmie rozbudowę 680-metrowego odcinka wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ul. Zawadzką. Wybudowana i przebudowana ma być kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz siec elektryczna. Ponadto ulica zyska tez nowe oświetlenie.

Realizacja zadania jest rozpisana na 2 lat, przy czym ok. 45 proc. prac musi zostać wykonanych jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji to 5,9 mln zł. Realizacja zadania została rozpoczęta we wrześniu. Do końca roku 2018 Miasto Łomża wyda na ten cel ok. 2,6 mln zł. Ulica ma być gotowa za rok.

 

UM Łomża

Related posts

3 Thoughts to “Dodatkowe środki na remont Niemcewicza”

  1. Aga82

    Co by tu nie gadać to za kadencji M. Ch. dużo się działo

  2. zxyxzx

    Dużo się działo i jeszcze więcej kosztowało!

Leave a Comment